Jak efektivně využívat garáž?

0
71

Máte tendenci uskladňovat v garáži všechno, co se dá? Pak se nedivte, že se z ní jednoho dne stane skladiště, ve kterém není k hnutí. Naštěstí existuje několik poměrně jednoduchých způsobů, díky kterým se v garáži opět nastolí řád a systém. Organizaci garáži nepodceňujte především v případě, že nemáte samostatné prostory pro uskladnění nejrůznějších sezónních zahradních, sportovních a jiných potřeb.

shutterstock_283667384

Důkladné plánování je základ

Prvním krokem je sestavení seznamu věcí, které budou v garáži uskladněny. Nakreslete si i plánek, do kterého zaznamenáte i rozmístění zásuvek a pojistek, dveří a prostorů, které by měly zůstat volné. Rozdělte prostor na jednotlivé zóny dle druhu uskladněných předmětů. Kutilovi přijde vhod ponk možností sklápění směrem ke zdi – takové řešení ušetří spoustu tolik potřebného místa.

V současné době není problém sehnat úložný systém na míru – je sice o něco dražší, ale zato praktičtější než volně stojící regály. Výhoda spočívá i v možnosti zavěšení takřka libovolných předmětů – a to díky systému kolejniček.

Další možností je stavba řešení na míru svépomocí. Všechny potřebné komponenty jsou volně dostupné a v rukách šikovného kutila vyroste systém jedna dvě.

V každém případě dbejte na rozměry úložného systému, jeho variabilitu a v neposlední řadě i na odolnost materiálu a náročnost údržby. Nesmí vám bránit při manévrování s automobilem a v pohybu. Při výběru proto dbejte i na rozpětí otevřených dveří vozidla.

Jak si zachovat pořádek v garáži?

Jakmile ukončíte libovolnou činnost, ukliďte si po sobě a dodržujte nastolený organizační systém. Drobnosti dávejte do boxů (příp. do krabic) a nezapomeňte si je podepsat. Snažte se uklízet naprosto logicky a dávejte věci na místo, kde je napříště snadno objevíte.

Rada na závěr zní – co nepotřebujete, vyhoďte. Nedělejte si z garáže skladiště!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno