Tipy & praktické informace,  Finance

Jsou nákupy s kreditní kartou opravdu tak výhodné?

Kreditní karta je podle mnohých bank možnost rezervy. Když něco potřebujete koupit a nemáte dostatek financí, vytáhnete kreditní kartu a problém vyřešen. Těm, kteří si své dluhy platí včas, může kreditní karta poskytnout řadu výhod a bonusů. Je třeba si na dobu splacení dát pozor.

Jsou takřka stejné

Jestliže nehradíte dluh na kreditní kartě včas, pak se počítají úroky. A ty obvykle bývají o dost vyšší, než je tomu u klasických úvěrů. Kreditní karta se od té debetní nijak vzhledově neliší. Obě karty vypadají stejně, můžete s ní platit kontaktně i bezkontaktně. Je možno s nimi také vybírat v bankomatu. Jsou chráněny PIN kódem. Debetní karta je klíčem k vašemu běžnému účtu, teda čerpáte finance, které reálně na účtu máte (případně čerpáte kontokorent).

Skrz kreditní kartu čerpáte vždy úvěr a to znamená, že čerpaný úvěr musíte v dohodnutém termínu úvěr uhradit. Nestane-li se tak, naskakují výše zmíněné úroky. S kreditní kartou se utrácí snadněji, protože víte, že to jsou peníze „navíc“. Na ty běžné výdaje máte finance na svém klasickém účtu. A to právě může být chyba.

Disciplína je základ

Jste-li člověk, který si hlídá splatnosti a nikdy neplatil účty pozdě, pak je kreditní karta vhodná pro vás. Můžete s její pomocí a s takzvaným „bezúročným obdobím“ chytře nakupovat. Některé karty vám ve finále mohou i nějaké to procento z částky vrátit zpátky. Někteří obchodníci nabízejí věrnostní programy, kteří přinášejí slevy na zboží, které bude zaplaceno kreditní kartou. Většinou je bezúročné období ve výši 30 – 50 dní od doby, kdy použijete kreditní kartu.

Závěrem?

Kreditní karta je určitě dobrým způsobem, jak si koupit cokoliv, co potřebujete a aktuálně nemáte dostatečné množství finančních prostředků. Je však důležité pohlídat si bezúročné období a splatit čerpanou částku v této době. Jinak se může stát, že vás tento nákup na kreditku vyjde pěkně draho.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *