Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Zařiďte si úklid podle svých charakterových vlastností: jaké jste znamení?

Víte, že jarní rovnodennost lze chápat jako nový začátek? Jedná se v podstatě o část astrologického roku, která je vhodná na řadu změn. Jak je na tom váš interiér? Na nákup věcí se můžete sice těšit, ale pamatujte na to, že je lepší se nejprve zbavit starých nepotřebných věcí. Ano, ten porcelán po babičce se možná jednou bude hodit, ale teď tomu tak není.

Proč tedy nevyčistit prostor a nedat mu jiný nádech? Váš život dostane novou jiskru, prostor se provzdušní a vám se tu bude lépe dýchat. My se dnes podíváme na velice zajímavé téma, kterým je osobnostní profil znamení zvěrokruhu. Jste lev nebo střelec? Každé znamení má své specifické vlastnosti, které se projeví i v pořádkumilovnosti.

Beran

Vzhledem k tomu, že je beran nejenergetičtějším znamením ve zvěrokruhu, je neustále připraven zkoušet nové věci. S největší pravděpodobností mu nebude hromadění spousta věcí činit problém. Ať už se jedná o sportovní vybavení nebo jiné předměty, je čas to uklidit! Pokud tak neučiníte, pořiďte si alespoň moderní organizéry, které věci ukryjí a nebudou na očích na nepříslušných místech včetně podlahy.

Býk

Býci rádi vaří. Jsou velmi trpěliví, nevadí jim dlouhé procesy vaření a milují gurmánská jídla. Pro býka je těžké vybrat si jen pár kuchyňských pomocníků. Když je začne skladovat, bude problém s tím, jak se jich zase zbavit. Kulinářský prostor bude zahlcen a býk začne ztrácet přehlednost. Dobrým tipem jsou závěsné police. Jsou estetické a jedná se o příjemný způsob, jak do kuchyně zase vrátit pořádek.

Blíženci

Blíženci jsou společenským tvorem zvěrokruhu a neustále „visí“ na svých telefonech a shromažďují kontakty, fotografie, e-maily a další. Zazálohujte si telefon a vymažte vše nepotřebné. Ač je tento pořádek jen virtuální, může se vám vymstít i v životě kupením reálných věcí.

Rak

Raci jsou emotivní a nejvíce sentimentální jedinci zvěrokruhu. Hodně často uchovávají věci spojené s jejich minulostí – zejména staré fotografie. Pokud nemáte dostatek rámečků k vystavení, uložte fotky na bezpečné místo na polici. Můžete si je prohlédnout kdykoliv si zamanete.

Lev

Lvi jsou poměrně bezstarostní, což může vést k jejich nadměrným výdajům. Utrácejí hlavně za oblečení. Nákup z rozmaru je pro lva specialitou a může to způsobit pouze jediné – skříň se nebezpečně zaplňuje. Darujte vše, co se nehodí. Na oblečení použijte vhodné věšáky a organizéry.

Panna

Váš seznam úkolů jarního úklidu je snadný – vyčistěte si kabelku nebo batoh. Jste rádi připraveni na vše, ale máte tendenci to se sbalenými věcmi přehánět. Zredukujte tyto zásoby, uleví se vám. Je čas nahlédnout do vaší tašky a rozhodnout se, jaké věci jsou tam skutečně důležité. Kupte si raději zavazadlo s přihrádkami na peněženku a další drobnosti.

Váhy

Váhy mají sklon hledat úložiště na těch nejpodivnějších místech – v podstatě kamkoli, kde se něco vejde. Týká se to zvláště líčení u žen. Najdete u nich korektory uložené za jinými věcmi na poličkách a komodách, ale třeba i tužky na oční linky v zásuvkách, atd. Pořiďte si odličovací organizéry a mějte vše při ruce.

Štír

Štíři milují výzvu – natolik, že prvním úkolem jarního úklidu bude přeplněná skříň na chodbě. Prohlédněte si všechny své věci a zjistěte, co si vlastně chcete ponechat. Kupte si organizátor skříněk. Existují i v závěsné podobě.

Střelec

Střelci hromadí věci v zásuvce. Je na čase vyhodit všechno nepotřebné haraburdí, které jste v této zásuvce za ta léta nashromáždili. Pokud se s těmito věcmi opravdu nemůžete rozloučit, je nutné věcem dát jiné místo nebo přehledně uložit do menších organizátorů.

Kozoroh

Kozorozi sledují e-maily, ale v jejich poště je nepořádek. Rozhodně je potřeba nastolit systém, kde budete oddělovat svůj soukromý život, práci a jiné spamy.

Vodnář

Jste typ, který miluje pomáhat druhým lidem. Neváhejte darovat věci a moc nenakupujte. Vodnáři hromadí účtenky, mají jich ve spodní části tašek tuny. Postačí vám skener účtenek, nemusíte je mít doma všechny. Stejně je v závěru ani nenajdete.

Ryby

Ryby jsou klidné a milují únik od reality v podobě knih. Než se začnou knihy hromadit, investujte peníze do elektronické čtečky, udržíte si tím pořádek ve své knihovně.