Víte, co vše zvážit, než koupíte správné krmivo pro psy?

0
335

Mezi námi se bohužel stále pohybuje spousta majitelů pejsků, kteří jim kupují nesprávné krmivo. Psí krmivo bychom měli vybírat s přihlédnutím k několika základním faktům. Víte, které to jsou?

Pro jakého psa krmivo kupujete?

Krmivo pro psy můžeme stručně a rychle rozdělit na suché a vlhké. Zpravidla více krmíme pejsky suchými granulemi, které můžeme prostřídávat s konzervami. Doplňkem na přilepšenou nebo jako odměnu mohou být kapsičky pro psy i pamlsky. Ovšem pokud je pejsek starý a má potíže s chrupem, granule by mohlo být obtížené rozkousat. V takovém případě se doporučuje je buď namočit, anebo podávat konzervované krmivo.

Pokud máte např. psa s citlivým trávením, má nějaký druh alergie nebo třeba kožní potíže, volte vždy krmivo s přihlédnutím na jeho zdravotní stav. Např. při alergiích to s běžným krmivem mnohdy ani nejde.

Rozdíl je kupovat granule pro psy mladé, nebo dospělé či seniory. Jiné výživové hodnoty krmiva potřebuje rozdováděné a stále rostoucí štěně, které je celý den v zápřahu. Jiné pak pejsek starý, který vesměs polehává, občas se projde po dvoře či doma a dělá vám společnost.

Také byste měli volit podle velikosti plemene. Jiný typ krmiva potřebují labradoři, jiný pak např. jorkšír.

Chtějte pro svého psa kvalitní granule i další krmivo

V každém případě je ale potřeba volit krmivo pro psy s ohledem na jeho kvalitu. Sledujete složení krmiva tak, aby nedocházelo k přidáváním různých náhražek, které krmivo velmi znehodnocují. Velmi často vám může napovědět i cena. Samozřejmě, i kvalitní výrobci mají zajímavé akční nabídky a slevy. Ovšem pokud je krmivo k dostání v obrovských pytlech za minimální cenu, měli byste zpozornět.

Dopřejte psům změnu a volte různé typy krmiva. S krůtím masem, s hovězím, kachním, tuňákem… Díky tomu mu bude stále chutnat, bude mít zdravé zuby, pokožku i lesklou srst.

Kvalitní krmivo pro psy i mnohé užitečné doplňky a chovatelské potřeby najdete na Panakei.cz. Pokud si nejste výběrem krmiva zcela jisti, poraďte se. Rádi, ochotně a erudovaně vám poradí tak, aby byl váš čtyřnohý kamarád plně spokojen a zdráv.