Bydlení,  Exteriér,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Boj proti holubům – jak je vyhnat z parapetů, balkónů a teras? 2

Ptáci umí pěkně potrápit, zvláště pak ti, kteří jsou nevítaní a vyzobávají a ničí vaši úrodu na zahrádce a dále ničí vše, co by vám mohlo dát nějakou úrodu. Bohužel v takových chvílích se snažíte dělat cokoliv, co je třeba, ale nepomáhá to? Lidé v paneláku takové problémy nemají. Ovšem ti zase řeší holubi a jejich výskyt na balkonech, terasách či parapetech. A mnohdy zanechávají exkrementy, znečištěná místa a v některých případech se jim může váš balkon či terasa zalíbit k hnízdění. Zbavit se jich není tak jednoduché, jak si někteří myslí. Dobrovolně se od vás neodstěhují.

Holubi na vašich terasách a balkonech

Jakmile se k vám holubi nastěhují už za pár týdnů, budete mít parapet pokrytý silnou vrstvou exkrementů, peří a prachu. Navíc tyto exkrementy jsou často zdrojem plísní, parazitů, mikrobů a nejen pro alergiky to může znamenat problém. Neustálé uklízení parapetů a balónů vám moc nepomůže. Tady to chce jiný, radikálnější zásah, aby se k vám holubi nevraceli.

Gelové odpuzovače

Fungují tak, že je nanesete na místa, kde se ptáci nejvíce vyskytují. Gel vytvoří souvislou vrstvu, která lepí a to odrazuje holuby od případného návratu. Gely lepí a je to pro ně nepříjemné. Na gely se ovšem přilepí vrstva prachu, peří, listí a dalších nečistot. Je nutno vrstvu pravidelně obnovovat a poměrně špatně se také odstraňuje.

Pachové odpuzovače

Nechcete-li využívat gely, pak vsaďte na pachové odpuzovače. Jde o poměrně jednoduše aplikovatelné způsoby a ptáci se tak vašemu balkonu a parapetu vyhnou. Snadno se aplikují, ale mají krátkou dobu působnosti, musí se obnovovat pravidelně a to zejména po dešti. Prodávají se s pumpičkou a pro holuby se vyznačují nepříjemným zápachem.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *