Bylinky, které přežijí venku a to dokonce i během zimy 2

0
312

Babí léto je zatím velmi krásné a teplé, ale mílovými kroky se blíží podzim, po něm následuje zima. Ranní mrazíky, které vás nepříjemně překvapí a donutí halit se do bund, svetrů a šálů se podepisují také na vašich rostlinkách a zahradě. Je třeba jí zazimovat, aby mrazíky a nepříjemnou zimu přežila bez větší újmy na zdraví. Rána bývají už chladnější a je rozhodně lepší se připravit a vědět, co přesunout do domu či bytu a co můžete nechat bez větších problémů venku.

Sychravo a nebezpečí pro rostliny

Jakmile odzvoní létu, příchod podzimu a studenější fronty na sebe nenechává dlouho čekat. Každé roční období má něco do sebe, ale také nějaká ta negativa. Jedním z nich na podzimu a zimě je to, že rostliny a bylinky, které jsou venku, mohou umrznout či se jakkoliv jinak poškodit. Nemusíte však všechny rostliny schovávat a chránit je. Jsou takové, které umí přežít i mrazíky aniž by to na nich bylo nějakým způsobem poznamenat.

Bylinky, které v zemi zůstat mohou, ale..

Tyto bylinky můžete samozřejmě během zimy nechat v zemi, ale dejte na ně pozor a hlídejte je. Čistě teoreticky může zimu přežít venku také oregano nebo tymián. Je možno, že některá část zahrady bude vhodnější pro přezimování než jiná, proto se vyplatí maličko investovat do experimentů a zkoušet a zkoušet. Někdy bylinkám můžete věnovat všechnu péči a ony stejně během zimy umrznou, jindy se o ně nestaráte a ony přežijí.

Jako ideální řešení se doporučuje zimní zahrada, kde máte větší šance, že rostlina přežije. Pěstujete-li například bobkový list nebo citronovou trávu, pak je nutnost v zimě umístit rostlinky do interiéru. Nejsou zrovna tolerantní k mrazům a zimě, takže myslete na prevenci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno