Čeho se vyvarovat při vybavování bytu?

0
69

Pustili jste se do zařizování nového bytečku, ale bojíte se, že uděláte krok vedle? Připravili jsme pro vás seznam základních chyb, kterých se dopouštíme vůbec nejčastěji. Vy se jich vyvarujte!

shutterstock_185270735

Dočasné řešení, které s námi zůstává

Známe to všichni. Čas od času si situace vyžádá rychlé řešení – pořízení něčeho, co budete potřebovat jen na krátkou dobu. Většinou se jedná o nábytek pro uskladnění věcí, třeba starší komoda. A přestože není ve stylu, který preferujete, nakonec ve vašem příbytku zůstane. Nepůjde přitom pouze o jediný kus, ale celou plejádu nábytku a zařízení. Vaše bydlení bude vypadat úplně jinak, než jaké byly vaše původní plány.

Pořizujeme si nábytek do „cizího“ bytu

Ať se vám to líbí, nebo ne, i váš by má určitá specifika a nehodí se do něj všechny styly nábytku a zařízení. Jenomže kdo by odolal krásnému kousku, který je navíc ve slevě? Co na tom, že do celkového konceptu nezapadá a kazí jinak dobrý dojem… Jinými slovy – koloniální nábytek se do panelákového 2+kk příliš nehodí, nemyslíte?

Necháváme se strhnout trendy

Trendy se neustále mění a je dobré je sledovat. Ale nechat se jimi strhnout natolik, že vyměníte veškeré zařízení v momentě, kdy začne být „in“ něco jiného? Raději se inspirujte vlastním vkusem a zařiďte si bydlení, které bude dlouhodobě přitažlivé. Ušetříte spoustu peněz i starostí.

A pozor, to platí také o barvách. Ve vzorníku může určitý tón vypadat perfektně, ale po nahození na zeď úplně jinak. Mimo to berte ohled na praktickou stránku věci – například bílá evokuje luxus, ale bílý gauč v kombinaci s malými dětmi nevěstí nic dobrého…

Dekorace DIY? Raději ne

Na vlastnoručně vyrobených dekoracích samozřejmě není nic špatného. Ale opravdu jste schopni vytvořit něco, co pozvedne estetickou úroveň bydlení? Pokud si s výrobou dekorací příliš netykáte, raději neztrácejte čas a zbytečně neutrácejte peníze za materiál – pořiďte si vkusné dekorace v obchodě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno