Bydlení,  Interiér,  Tipy & praktické informace

Čistý domov – jde to jednoduše s pomocí chytrých rad!

Také přemýšlíte nad tím, že se o svou domácnost chcete starat pečlivěji a lépe? Nakoupíte proto spoustu komerčních přípravků, které mohou zajistit lesk, čistotu. Jenže ne vždycky tyto přípravky, které se hojně objevují v reklamách a ukazují, jak špínu odstraníte pouze jedním tahem, stoprocentně pomáhají. Když už pomohou, zanechávají vaši domácnost sice čistou, ale s nánosem chemických látek. A ty ne vždycky pomáhají.

Citlivější jedinci mohou mít problém

Chemie a chemické přípravky mohou zanechávat v domácnostech stopy chemických látek. Běžně vám třeba vadit nemusí, ale citlivějším jedincům to vadit může a tím pádem se mohou objevovat negativní účinky. Proto je vždycky lepší vyzkoušet přírodní přípravky. Nemusíte je dokonce ani kupovat za spoustu peněz, vyrobíte si je jednoduše a v pohodlí domova. Můžete například vyzkoušet některé z takzvaných babských rad. Naše babičky je měly léty ověřené a prozkoušené.

Odstranění zápachu

Občas vás v domácnosti může potrápit nepříjemný zápach a to například z lednice, z myčky, odpadu a podobně. Do lednice můžete přidat malý talířek či misku s kypřícím práškem. Podobně působí jablko, které je rozkrojené napůl. Měňte po cca 10 dnech. Nepříjemně vám zapáchá myčka na nádobí? Nepříjemný zápach odstraníte s pomoci slupky z čerstvého citronu. Vložte do koše na příbory vždy, než myčku spustíte.

Odstranění prachu s prachovkou

Je to jednoduché, ale co ve chvíli, kdy prachovka už nějaký ten prach nachytala? Pak jí musíte pořádně vyčistit, jinak nebude chytat prach, ale jen jej rozvíříte po místnosti. Namočte jej přes noc do vody s trochou glycerinu. Následně bude prachovka zase měkká, čistá a připravená k úklidu.

Pomoci můžete také vařečkám, namočte je do studené vody, během vaření do sebe vsáknou méně tuku. Nelíbí se vám, že jsou vaše vařečky tmavé a špinavé? Ponořte je na noc do roztoku jedlé sody a vody.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *