Bydlení,  Byty,  Chaty,  Domy,  Tipy & praktické informace

Cítíte únavu? Může vám pomoci barevná terapie!

Cítíte se unavení, malátní, ale víte, že z nemoci to není? Nemáte dobrou náladu a vlastně ani pořádně nevíte, proč tomu tak je. V práci se nedělo nic, co by tuto náladu mělo způsobit, doma je také všechno, jak má být. A vy si najednou říkáte, proč vlastně máte takovou náladu? Proč jsou vaše emoce tak rozlítané? Jak je známo, barvy a prostředí mají na lidské emoce vliv, i když si to možná neuvědomujeme nebo tomu nepřikládáme velkou důležitost. I z toho důvodu je dobré na barvy myslet při malování bytu nebo domu a také při nakupování dekorací a jednotlivých kusů nábytku. Chcete přeci domov, který bude nejen funkční, ale třeba také příjemný, do kterého se budete rádi vracet. Jak vás může ovlivnit kouzlo barev?

Oblíbená barva? Ne vždycky je to ta správná volba!

Spousta lidí má svou oblíbenou barvu a tu chce přirozeně převést do svého domova. Ne vždycky je to však nejlepší nápad. Říkáte si, že nejoblíbenější barva v nás může vyvolávat vzpomínky, příjemné pocity a působí specificky? Svou oblíbenou barvu do interiéru můžete zakomponovat, ovšem s mírou. Jednou za čas můžete barvy kompletně vyměnit, přidat novou inspiraci, například v podobě povlaku na polštářky, závěsů a podobně. i když máte svou oblíbenou barvu, méně je v tomto případě více. Spíše se v barvách soustřeďte na detaily a na to, aby celkový dojem nepůsobil přeplácaně.

Chromoterapie známá už od dob starověkého Egypta

Působení barev odborníci nazývají chromoterapií. Údajně sahá až do starověku. Už Egypťané věděli, že barva, kterou vidí nemocný člověk, je barvou, která má dobrý vliv na něj a především na jeho léčbu. Od té doby uběhlo mnoho let, probíhaly různé výzkumy, studie a vědci došli k závěrům, že barvy mají na člověka velmi velký vliv. Dnes už dobře víme, jaké odstíny zvolit, když člověk cítí neklid, je unavený, podrážděný nebo jej sužují deprese.

Jaké vlastnosti mají barvy?

Jednotlivé barvy mají své vlastnosti a ty pomáhají odrážet směrem k vám. Jak jednotlivé barvy mohou působit na vás a váš život? Jak mohou působit na vaše nálady a vaší energii? Přinášíme základní výčet.

Bílá barva – je veskrze pozitivní, na náladu má velmi dobrý vliv, umí odrazit negativní energii a také pomáhá stimulovat imunitní systém lidského těla.

Černá barva – ač to tak nevypadá, černá barva umí zklidňovat a šíří okolo sebe a k lidem tajemnou auru.

Zelená barva – je uklidňující, podobně jako rostliny, které mívají povětšinou zelenou barvu. Je to barva, která symbolizuje naději a posiluje v člověku empatii.

Fialová barva – je tak trochu mystická a nejlepší tedy pro spánek, pro náhled do vlastního nitra a pro meditaci.

Modrá barva – má rovněž uklidňující účinky a také působí chladivě, což se odvozuje od vody. Pomáhá stimulovat metabolismus.

Červená barva – ta zase naopak hřeje, protože má hřejivé účinky, pomáhá zvyšovat krevní tlak. Má kladný vztah na vášeň, podporuje ji a také rozproudí vaše ambice.

Růžová barva – napomáhá eliminovat negativní emoce a pomáhá přinášet do běžného života optimismus.

Oranžová barva – ta podporuje lidské trávení a ke všemu také umí zmírňovat příznaky nemoci dýchacích cest, které vás mohou sužovat.

Žlutá barva – má speciální vlastnosti, říká se jí barva Slunce. Umí v člověku vyvolávat pozitivní asociace a také umí vyvolávat optimismus a příjemné teplo. Je to jedna z nejmodernějších barev a také má mnoho odstínů, které na tělo a duši působí.

Únava a žlutá barva

Tím, že působí žlutá barva radostně a je optimistická, je dobře jí do svého interiéru pozvat, když na tom nejste nejlépe. Po zimě jsou lidé bez energie, bez elánu nebo třeba jen neustále unavení. Tato barva umí projasnit den, myšlenky, stimuluje mozek dobrým směrem. Navíc zmírňuje stres a napětí, takže vám také umí hodně pomoci.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *