Bydlení,  Byty,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Kuchyně,  Tipy & praktické informace

Trendy pro rok 2022: kuchyně

Objevte nové kuchyňské trendy roku 2022, které ve vás zanechají inspiraci a motivaci osvěžit i váš prostor kuchyně. Do popředí se dostává udržitelnost a větší spojení s přírodou. To se stává letošní podstatou mnoha zajímavých dekoračních nápadů.

Tato touha být blíže přírodě a začlenit ji do našich domovů se odráží v trendech barev. Od výrazných barev skříněk po praktičtější nápady, např. skryté úložiště nebo začlenění chytré technologie. Pro každou kuchyni existuje reálné řešení (bez ohledu na její velikost i styl).

Kuchyně roku 2022 přikývnou matce přírodě, a to nejen prostřednictvím tipů na design, ale i co se týče obnovitelných zdrojů. Když se jedná o úklid kuchyně – do našich domovů se budou stále více dostávat ekologické produkty.

Zelená barva je téměř bezkonkurenční

Budeme také ovlivněni surovinami a přírodními barevnými schématy, přičemž tmavě zelená, modrá a zemitá fialová budou těmi nejpopulárnějšími. Přetrvává také vliv šalvějově zelené. Dalším odstínem zelené se stane smaragdová s královským puncem jedinečnosti. Každý si hned vybaví luxusní šperk. Lze ji zakomponovat do drobností, ale o to elegantnější dodá nádech. Může to být do nádobí, ale i jiných uměleckých děl.

Zelená symbolizuje harmonii a růst. Je to dokonalá barva, která nám připomíná, že máme letos najít rovnováhu.

Stále v kurzu je ještě modrá

V posledních několika letech se syté odstíny modré – od indigové, královské až po námořnickou a drahokamovou modř, jsou neustále v hledáčku. A rok 2022 bude i nadále svědkem toho, že krásná sytá modrá bude ještě výraznější a dostane se do srdcí našich domovů prostřednictvím skříní, doplňků i barev v podobě laků.

Zatímco před pěti lety nebylo po modré kuchyni vidu ani slechu, ukázalo se, že je to jedna z barev, se kterou se dá neuvěřitelně pracovat. Tmavě modré kuchyně tak budou i nadále dominovat designu kuchyní v roce 2022. Je to trend pro současnou i tradiční kuchyni. Sytou texturu barev dodá moderní kuchyni s bezúchytkovými prosklenými skříňkami hloubku a dramatičnost, zatímco tradiční šejkrové kuchyně budou osvěžením.

Tmavě modrá také poskytuje perfektní pozadí, pokud máte také kovové akcenty – zlaté a měděné starožitné styly. Mosazné povrchové úpravy v dohledné době nezmizí, od kohoutků po kliky dveří, pořád jsou „in“.

Zónování kuchyně

Vzhledem k tomu, že hodně lidí nyní pracuje doma na „home office“, dotýká se to také vytváření zón v rámci otevřených obytných prostor. Není to až takovým přáním, jako spíše potřebou pro ty, kteří potřebují v roce 2022 používat svůj domov jako kancelář.

Mít tyto prostory pro vyhrazené účely zachovává bezproblémový pocit proudění vzduchu. Nicméně to také umožňuje pocit duševního oddělení mezi oblastmi – ať už jsou určeny pro vaření, jídlo, práci nebo cokoli jiného.

I když zřejmě nikoho neláká kompletní rekonstrukce kuchyně, malé změny jsou jistě vítány. Ať už se jedná o jednoduchý vestavěný skládací stůl připevněný ke kuchyňské stěně – to vše může mít zásadní význam.

Investujte čas a peníze do toho, aby váš domov byl pro vás současně i místem kvalitního odpočinku.

Ať už se jedná o vestavěný skládací stůl či pořízení nového jídelního stolu, vždy je to způsob, jak kuchyni změnit k obrazu svému.

A samozřejmě vytváření multifunkčních „zón“ ve vaší kuchyni je koncept použitelný pro všechny bez rozdílu. Pokud hostíte pravidelně i své přátele, možná bude chtít zvážit, jak efektivněji využít svůj prostor. Pobavit hosty při vaření uvolní atmosféru již v samotném počátku.

Dvoubarevné provedení

Černo-bílá se v roce 2022 vrací zpět do centra pozornosti – od kuchyňských nápadů až po truhlářství. V roce 2022 zaznamenáme velký „boom“ v jednobarevných a dvoubarevných kuchyních společně s více geometrickými a jinak barevnými vzory pro větší zajímavost.