Domy

Jaké jsou interiérové trendy v roce 2022?

Chystáte se tento rok na přestavbu nebo možná jen drobnou revitalizaci vašeho interiéru? Inspirujte se nejnovějšími trendy v oblasti interiérového designu. Ty přinášejí především praktičnost a návrat k přírodě. Reflektují také potřebu odpočinku a intimního prostoru pro všechny obyvatele.

Zdroj: Unsplash.com

Trendy 2022 vám také pomůžou, pokud se tento rok teprve chystáte tvořit nebo vybírat projekt rodinného domu, nebo vás dokonce čeká stavba domu na klíč. Díky nejnovějším trendům si uvědomíte, který projekt pro vás bude ten nejlepší, čeho se vyvarovat a kde třeba udělat drobné změny, aby se vám ve vašem novém domě dobře bydlelo.

Udržitelnost a úspora energie

Už při výběru stavebních materiálů, nejen těch interiérových, myslete na udržitelnost celé stavby. Udržitelnost se stává trendem číslo jedna v nejrůznějších oblastech našeho života. Vsaďte na moderní technologie, chytrou domácnost, usporná svítidla… V interiéru zajistíte udržitelnsot dřevěnými, kamennými a dalšími přírodními materiály. Při jejich výběru však dbejte na to, kde a jaký mají původ a co se s nimi stane po vyhození. Dbejte na ochranné známky. S úsporou energie vám například pomůžou i dlouho opomíjené koberce nebo závěsy. V létě zase ušetří za chlazení chytré exteriérové žaluzie.

Mix textur i materiálů

Vaše domácnost by neměla být nudná a chladná. Do popředí se opět dostává mix nejrůznější textur a materiálů. Dřevěná, kamenná či cihlová stěna, koberce, závěsy, různorodé a různě barevné textilie. Obytný prostor s nimi ale nezahlťte – minimalismu a jednoduchost interiéru by měla být zachována.

Zdroj: Pexels.com

Invaze přírody do interiéru

Období pandemie nás často omezovalo na pohybu, začala nám chybět příroda. To se odrazilo i v oblasti interiérového designu. Do našich domovů se začínají vracet interiérové rostliny, a to i hodně velké. Přebírají například také dělící, zesvětlovací či čistící funkci. S výběrem pokojových rostlin bychom si určitě měli nechat poradit od odborníků. Jiné se hodí do ložnice, jiné zas do kuchyně či obýváku.

Rostlinné vzory

Tam, kde nemůžete dát rostliny, klidně volte realistické i zjednodušené přírodní vzory. Ty zahřívají doslova boom, a to nejen na textiliích, ale například i na dlouho opomíjených tapetách. Pokud jste se tapetám doteď vyhýbali, dejte jim šanci. Za posledních pár let se technologie výroby tapet hodně změnila. Máte na výběr neskutečné množství typů a designů přesně podle vašich potřeb. Díky nim zcela jednoduše proměníte interiér raz, dva.

Zdroj: Pexels.com

Nábytek se zaokrouhluje

Zatímco ještě v nedávné době vládly interiéru přísné pravoúhlé linky, teď se zaokrouhlený nábytek začíná opět vracet do módy. Tento trend je možné vidět především u jídelních stolů či menších odkládacích stolků. Jsou praktičtější, snáz se kolem nich chodí… Zaoblené tvary vyjadřují větší klid a pohodu, kterou dnes lidé tolik potřebují.

Staré věci jsou opět in

Kvůli pandemii začali lidé také méně nakupovat, více se začali zajímat o to, aby jim současné věci co nejvíce vydržely. Měla tak dopad také na smýšlení lidí, kteří si dnes rádi koupí renovovaný starý nábytek, nebo opraví staré kousky, které našli u příbuzných na půdě. V kombinaci s moderními novými věcmi získáte pohodový a útulný interiér.

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jaké jsou interiérové trendy v roce 2022?