Bydlení,  Chaty,  Domy

Rekreační domy u pláže: záoceánský styl bydlení a vůně dálek

Pro mnoho Čechů je snem bydlení nebo alespoň rekreace někde daleko od hranic. Znamená sice začít někde od píky, ale s výhledem na moře. To za to jistě stojí. My vám dnes takový dům přiblížíme! Je doplněn řadou komponentů, které voní po dálce jižních krajů. Světle modrá pohovka, kulatý stůl a zrcadlo s otevřenou kuchyní a jídelnou, v pozadí bílé stěny..je to fikce nebo realita?

Otázkou zůstává, kdybyste měli tento dům navštěvovat jen jako letní sídlo, dokázali byste se od takové nádhery vůbec odtrhnout? Rozloučit se sluncem vybělenými interiéry a výhledem na oceán ze všech hlavních pokojů, nabízí to nejlepší pro letní ostrovní žití.

Líbil by se vám druhý domov s příznačnou atmosférou plážové chaty, kde můžete trávit spoustu času s přáteli a rodinou? Koupit pozemek na nábřeží s chatou, naplánovat si renovaci, to bude nelehký úkol. Na druhou stranu vás tohle vše vyjde levněji, než kdybyste si chtěli koupit zbrusu novou vilu s exkluzivním vybavením. Máte-li šikovné ruce, jistě si pomůžete i svépomocí.

Starý dům vám může poskytnout inspiraci pro mnoho stylových prvků v novém hávu. Výsledkem jsou lehké a světlé barvy, které úzce korespondují s moderním řešením interiérů.

Obývací pokoj – rozlehlá místnost sloužící k odpočinku

Ratanová křesla doslova vybízí k relaxaci. Dřevo ke středozemnímu stylu zkrátka a jasně patří. Mohou být seskupeny např. kolem krbu s kamny na dřevo. Vše podtrhne konferenční stůl s modrými doplňky a koberečkem.

Vzdušný otevřený obytný prostor je perfektním místem k naladění prázdninové nálady. Mezi klíčové designové prvky patří svěží nabílené obložení a stropy, ratanová křesla, která stírají hranice mezi vnitřním a venkovním bydlením, taktéž útulné seskupení pohovek a židlí kolem kamen na dřevo pro chladnější večery.

Příjemná atmosféra

Uvolněné pobřežní barevné schéma modré, bílé a pískové barvy dřeva poskytuje dokonalé prostředí pro opravdové uvolnění a socializaci – s jedním okem na obzoru a nekonečným výhledem na moře.

Celý obytný prostor obložte lodním soustruhem, ten evokuje nadčasovou estetiku celého bydlení. V tomto stylu si bydlet zamilujete na první dojem!

Jestliže toužíte po výhledu na oceán, napijte se v přímořské krajině ze srdce kuchyně – jídelny. Otevřený plán kuchyně vzbuzuje zájem o vaření. Úhledné, přesto nenápadné prostory nenarušují plynulost hlavního obytného prostoru. Bílé pohovky a židle s výhledem na moře přes duny z plážového domu se standardní lampou se stativem na venkovní palubě, to je opravdu luxus!

Pohovek je v plážových domech většinou více kusů. Každý člen rodiny touží rozjímat nad krajinou otevřeného moře. Pokochat se výhledem. Výhled na moře je jeden z nejúžasnějších prvků tohoto stylu bydlení. Nemá konkurenci.

Zveme vás na palubu

I venkovní prostory jsou možností, jak si pohrát s představami. Vítr vám čechrá vlasy a vy přemýšlíte nad tím, jak si užít bydlení s grácií a elegancí? Jste tu správně. Plážový dům s dřevěným venkovním nábytkem, výhledem na moře a modrým slunečníkem s hvězdami, to je paráda.

Zase jste o krok blíže k namočení prstů na nohou o mořskou vlnu. Záleží jen na vás, jestli se necháte zlákat. Pokud hledáte nápady na terasu, sestavte ji do určitých zón k sezení. Udržujte čisté jídelní prostory a snadnou ovladatelnost.

Venkovní prostory jsou v těchto typech domů neuvěřitelně důležité. Dodávají ráz celému stylu bydlení. Snadný přístup ven je nezbytný pro návrh každého plážového domu.

Kuchyně

Nadčasové kuchyňské skříňky hladce korespondují s estetikou všech místností. Mezi další inspirativní kuchyňské nápady v tomto prostoru patří plovoucí dřevěné police a kuchyňský ostrůvek – to vše v souladu s přírodními barvami moře. Ostrůvek odděluje pracovní plochu kuchyně od sedací části naproti ní.

Jste již připraveni na dovolenou vašich snů?