Jak ušetřit,  Finance

Jednoduché triky, které mohou pomoci ušetřit – 2 .část

Peníze, peníze a zase peníze. Také se u vás skloňují neustále finance? S výplatou to není žádná sláva a musíte se jo snažit, aby vám něco málo zůstalo. Potřebujete-li větší obnos peněz, pak musíte šetřit několik měsíců. Nový mobil? Chvíli to potrvá, nová lednice, opět to bude trvat pár měsíců, než na ní našetříte.

Finanční rezerva je důležitá

Pokud nemáte našetřenou finanční rezervu, tak je nutno si jí udělat. Jedině tak díky tomu získáte pocit bezpečí, že když se náhodou něco stane a vy budete chvíli bez práce nebo vám najednou přestane fungovat pračka, budete mít vždy na koupení nové nebo na zaplacení nájmu. Přinášíme vám pár finančních tipů a triků, které můžete vyzkoušet i vy!

Vařte doma

Chodí vaši kolegové z práce do místní hospůdky na obědy? I když si dají jídlo levné, bývá to sto i více korun. Budete-li vařit doma, za tyto peníze uvaříte pro celou rodinu nebo na dva dny pro sebe. Naučte se vařit si doma a brát si jídlo do krabiček. Tímto krokem ušetříte nemalé peníze. Vařit můžete větší množství jídla, zbytek dáte do mrazáku. Přes týden můžete vařit rychlá a levná jídla, čočku, špenát, gulášovou polévku, těstoviny, šunkofleky, rizoto a mnoho dalšího.

Projděte si účty, kde můžete ušetřit

A často zjistíte, že ušetřit se dají opravdu vysoké částky. Máte nějaké předplatné? Chodí vám výpisy pořád poštou? Předplatné novin, které pravidelně a celé nečtete, jednoduše zrušte, výpisy si nechávejte zasílat pouze elektronicky.

Projděte svůj telefonní účet

Máte nastavený nějaký tarif, ani pořádně nevíte jaký? Tak se na něj pořádně podívejte. Máte tam spoustu textových zpráv, ale nevyužíváte ji? Data v mobilu si připlácíte, ale v podstatě je vůbec nepožíváte? Změňte nastavení svého tarifu, zrušte data, pokud nejsou potřeba. I malé ušetření ve finále pomůže.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.