Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Silvestr: jak nepropadnout panice z příprav?

Silvestr je za dveřmi a brzy vstoupíme do roku 2022. Cítíte obavy z pobytu na veřejných místech, byly vaše plány zrušeny nebo chcete jen zůstat a slavit doma s rodinou a blízkými přáteli? Ať je to jak, je to, je potřeba se na to zlehka připravit.

Jídlo

Při tvoření pokrmů se jistě pobavíte. Stejně tak, když sezvete na večeři celou rodinu a každého pověříte, aby přinesl třeba kousek uzeniny. Nápadů je jistě dost. Bude legrace až se u vás sejde několik druhů klobás, salámů i uzených lahůdek. Každý je většinou přejedený z Vánoc (pokud jde o jednohubky a chlebíčky). Zkuste naše tipy, které nenechají v klidu vaše chuťové pohárky. Jsou doslova pokušením!

Předkrmy, které vám tu dnes předkládáme jsou zdravější a odlehčenou verzí tučných jídel. Nemusí se péct, jsou nízkosacharidové, přesto zasytí. Obsahují totiž více bílkovin a vlákniny.

Zkuste si udělat zapečené tousty nebo moderněji řečeno – brushetty

Jaké kombinace se k sobě hodí na zapečený toust?

Prosciutto, okurka, zakysaná smetana, cherry rajčátka s fetou, sýr, šunka, bylinky, baby špenát, olivy, chřest, avokádo, vajíčko a plno dalších.

My si připravíme tu nejjednodušší podobu, tedy rajčatovou brushettu.

Co budete potřebovat?

  • 1 bageta (podélně rozpůlená a opečená)
  • 2 lžičky mletého česneku
  • 3 lžíce extra panenského olivového oleje
  • 1 / 4 šálek strouhaného parmazánu
  • 2, 5 šálku rajčatového pyré
  • pár lístků podrcené čerstvé bazalky
  • 2 lžíce balzamikového octa
  • 1/2 lžičky soli
  • 1 lžička čerstvě mletého pepře

Postup:

Do středně velké mísy dejte rajčata, česnek, bazalku, ocet, olivový olej, sýr, sůl a pepř.

Důkladně promíchejte a nechte alespoň 15 minut uležet při pokojové teplotě, aby se chutě marinovaly. Bagetku rozkrájejte na jednotlivé kousky a navrch nasypte tuto vytvořenou směs.

Co na nezapečené tousty?

Sto lidí, sto chutí, jak se lidově říká, ale co byste mohli zkusit? Netradiční koprový olej v kombinaci s lehkou salátovou okurkou a žervém nebo rajčata s petrželkou.

A Silvestr je také magickým z hlediska rekapitulace roku

Shromážděte pár útržků vstupenek z filmů nebo koncertů, které jste navštívili a také fotky. Vytvořte si z nich koláž a zavzpomínejte na to, co se vám povedlo.

Klidně si sepište i dopis. Vše uzavřete do zavařovací sklenice a příští rok se jistě zasmějete. Vaše pokroky i pády zde budou pečlivě ukryty, stejně jako vzpomínka na dovolenou s vaším otcem, který již nežije. Každý máme svého kostlivce ve skříni. Nebojte se ho vytáhnout, je to důležité k procesu smíření.

Když vás nebudou už vzpomínky bavit a naopak posmutníte, zahrajte si deskové hry. Můžete udělat maraton. Hraní her od 18 hod. Skoro do půlnoci, proč ne? Lepší, než televize, tam v řadě případů na Silvestra stejně nic moc nedávají. Legrace navíc sbližuje.

Je libo nějakou silvestrovskou dekoraci?

Připravte si štítky na lahve, nafoukněte balonky a lihovkou je popište rokem 2022. Je tolik nápadů, kde se můžete inspirovat! A pokud se zrovna u vás ve městě neděje žádná událost spjatá s přivítáním nového roku, udělejte si svou malou a vlastní. Nakupte pár rachejtlí a prskavek a je hotovo. Pokud se vám nechce ven, sledujte zahraniční ohňostroje na vybraných video kanálech.

Není to žádná ostuda, každý tráví Silvestr tak, jak mu vyhovuje. Někdo se vyhýbá alkoholu a společnosti, zatímco druhý hýří vtipy na večírku. Je to přirozené. Kdo se rodilým mluvčím rodí, problém nemá. Jste-li introvert, nestyďte se za to.

Určitě najdete pár tipů v našem článku, jak se pobavit i doma. Deskové hry, plno dobrůtek a skvělého pití, rodina…i to je krásný vstup do Nového roku. Přejeme vám šťastný Nový rok, ať už ho strávíte jakkoliv. Hlavně, ať jste spokojení.