Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Šetříme – jak ušetřit peníze za vodu?

Plýtvání spousta lidí nesnáší a snaží se mu všemožně bránit. Šetříte při rozsvěcování světel, při nákupu jídla a podobně. I když máte pocit, že šetříte opravdu hodně, s vodou plýtvají snad všichni. A často si to ani neuvědomují. Časté koupání ve vaně, dlouhé sprchování, neustálé splachování, čištění zubů pod tekoucí vodou a mnoho dalšího.

Stoupající ceny

Každým rokem cena vodného a stočného stoupá a tak se lidé přirozeně snaží šetřit, aby se jejich zálohy nezvýšily a nemuseli následně doplácet. I když spotřeba vody na člověka klesá, nakonec zaplatíme víc, než předtím. Když se však zaměříte na svůj každodenní život, pak i vy najdete určitě pár věcí, které můžete změnit a tím ušetříte. Jak na to?

Splachování značka úsporné

Jedno spláchnutí u běžných toalet si vyžádá šest až devět litrů pitné vody. To je poměrně dost, nemyslíte? Ty úsporné si vystačí se třemi až čtyřmi litry. Duální splachování (dva ventily) jsou možným řešením. Start stop je další věcí, kterou můžete šetřit. První stlačení se splachování aktivuje a opětovné stlačení splachování zastaví.

Perlátory a sprchové hlavice

Pákové baterie jsou součástí snad každé domácnosti a nastavíte jím teplotu vody mnohem rychleji. Baterie pomáhají šetřit vodu a energii, což se vyplácí. Snížit spotřebu vody mohou také perlátory, které promíchají vodu se vzduchem, což také šetří.

Klasické tipy

Určitě víte, že pravidelné a časté koupání spotřebovává velké množství vody. Raději využijte rychlou sprchu, než vanu plnou vody. Různé spotřebiče, které využívají pro své fungování vodu, nastavte na úsporné programy, pokud to jde. Nádobí, pokud máte velkou rodinu a je ho pravidelně hodně, myjte myčkou na nádobí. Máte-li dům, pak můžete využít dešťovou vodu, se kterou můžete splachovat nebo zalévat zahradu. A ušetříte také dost.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.