Jak ušetřit,  Tipy & praktické informace

Chybí vám v domě úložné prostory? My víme, jak to vyřešit

Pokud máte ve svém domě málo úložného prostoru, nezbývá vám nic jiného, než být v ukládání svých věcí kreativní. Naštěstí existuje spoustu způsobů, jak zajistit bez omezení fungování prostoru. Od jednoduché představy jako je nástěnný stůl až po složitější přeměny, třeba zeď za postelí využít na místo pro vestavěnou skříň. Shromáždili jsme pro vás ty nejchytřejší metody, jak využít danou oblast, kterou máte k dispozici.

Nástěnné police

Využijte obvod ložnice k tomu, že tu protáhnete police. Můžete je použít k uložení všeho – od knih až po doplňky, přikrývky, kabelky, boty a další.

Vakuové uložení věcí

Blíží se jaro, zabalte své velké zimní bundy a robustní svetry zabírající místo do vakuového systému. Nezaberou vám tolik místa, můžete je dát pod postel, do kufru, hluboké zásuvky nebo nechat viset ve skříni.

S-háčky

Praktické esovité zahnutí je vhodné ideálně na zavěšení kalhot s poutky. Tímto způsobem je můžete snadno učinit kompaktnějšími. Navíc je vidíte vedle sebe, což vám usnadní i jejich výběr, které si obléknout.

Vyzkoušejte nástěnný noční stojan

Možná nemáte místo na plnohodnotný noční stolek, ale malý rohový na stěnu je mnohem lepší verzí, než mít na podlaze nedostatek prostoru.

Použijte stojan na oblečení

Nejlepší na tomto organizéru je fakt, že vaše oblečení je vždy při ruce, navíc ho vidíte. Je to podobné jako se zmiňovanými výhodami S-háčků. Zbytek věcí darujte někomu, komu to pomůže a udělá současně i radost.

Zavěste boty na dveře

Pro uložení obuvi použijte dveře. Pokud nemáte tolik párů bot, můžete do prázdných přihrádek uložit svetry a jiné oblečení.

Nemáte skříň?

Šatní skříně v podobě látkových boxů fungují stejně dobře a ve vašem pokoji budou sloužit i jako dekorační prvek.

Uvolněte podlahový prostor stolem s držákem

Stůl tak můžete umístit kamkoliv ke zdi a v případě nutnosti sklopit.

Úložná lavice na konci postele

Umožní nejen skvělé sezení, ale i skladování. Dá se použít k ukládání přikrývek, svetrů i knih.

Zrcadlo jako organizátor příslušenství

I na zrcadlo se dá zavěsit spoustu doplňků. Umístěte ho na dveře skříně nebo použijte na vchod do ložnice.

Rohový stojan

Všichni známe důvěrně židli jako pomocníka na přehození věcí. Místo toho, abyste na ni házeli oblečení, buďte chytřejší a pořiďte si rohový nástěnný stojan. Když se budete oblékat, s hrdostí si řeknete, že jste situaci hravě vyřešili.

Zvažte sklopnou postel

Když zrovna nespíte nebo neodpočíváte, můžete postel sklopit ke zdi a získat tak více podlahového prostoru.

Svislé skladování bot

Žebříky jsou dokonalým organizérem pro boty na vysokých podpatcích. Rychleji se rozhodnete, které si vzít a jak je zrovna sladit s oblečením.

Proutěné koše

Slouží pro uložení řady věcí, které třeba už vaše skříň nepojme. Navíc vypadají skvostně a plní i dekorativní účel.

Komoda plus police

Umístěte nad komodu pár polic. Nezabere to tolik místa jako velká skříň a umožníte tak prostoru dýchat.

Pravidlo závěrem

Nikde není psáno, že to u vás musí vypadat jako ze žurnálu a využít všechny naše tipy. Nicméně je fajn o těchto možnostech vědět…zvláště poté, když bydlíte v malém domě, kde jsou k tomu takto uzpůsobené i místnosti. Efektivně využít prostor není zrovna snadným úkolem. Plno lidí řeší totiž i vzhled jednotlivých komponentů a nechtějí se podvolit jen tak něčemu. Na jednu stranu, je to dobře, protože vy se tu musíte cítit skvěle, nikdo jiný. Snažte se zapojit řadu organizérů ve skříních a dalších drobností, které vám ušetří místo. Závěsné systémy dnes nejsou jen o policích. Kdo by si v minulosti pomyslel, že bude k prodeji výklopná postel.