Bydlení,  Byty,  Chaty,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kanceláře,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Nábytek,  Obývací pokoje,  Osvětlení

Steampunk styl je extravagantní, luxusní, propracovaný

Steampunk sleduji již delší dobu. Měla jsem příležitost se s ním seznámit v oblasti šperků, kde jsem doslova hltala inspiraci a žasla nad propracovaností a krásou.

Nabízí extravagantní oblečení, luxusní design. Je založený na strojích, technice a propracovanosti do puntíku. Ozubená kolečka, žárovky, vzducholodě, velké letecké brýle na cestování časem, pára nebo ocelové měděné trubky, to vše dává smysl a při prozkoumání najednou (aniž si to uvědomíte) zaběhnete mimo všední svět. 

(zdroj obrázku: pinterest.com)

Pak jsem postupně narazila na bytové dekorace a bytový design. Stempunk není až tak v naši republice prosazovaný a moc lidí tento styl nezná. Ale je známý po celém světa a hodně designéru a umělců mu věnovalo svůj čas a pozornost a vytvořili úžasné kousky pro milovníky originálním věci. Stal se pro mnohé vášní, hlavně pro sběratele. Docela rychle se vylepšuje, dosahuje nových rozměrů, je tvárný. Je to umělecké dílo, originál, jedná se o řemeslnou, hodně precizní práci. S čím musíte v tomto stylu počítat je vyšší cena, pokud si zrovna nekoupíte levnou napodobeninu.

(zdroj obrázku: aa-design-interior.ro)

Steampunk jsou měděné trubky, ozubené strojky, dřevo, žárovky, dalekohledy, ohnuté kovové ozdoby, různé součástky, návrat do sci-fi, příběh fantazie, příběhy z knížek J. Verna. Nábytek s kouskem historie, avšak s nádechem moderna. Některé stolky mají jezdící kovová kolečka, na zdi místo obrazu visí ozubená kola, jako stolní lampa poslouží žárovka usazená v kovu, stoly jsou v kombinaci dřeva a kovu, křesla kožené, hodiny technické, vázy nebo stojánky na svíčku kovové, poličky a jiné dekorace poseté prvky minulosti.

(zdroj obrázku: inspirationsweb.com)

(zdroj obrázku: designspottings.files.wordpress.com)

Steampunk má hodně blízko k industriálnímu stylu, ale je jiný. Tíhne k parním strojům, vzducholodím, vodnímu světu, nese v sobě viktoriánské prvky a miluje ozubené kolečka a stroje. Industriální styl se dá nazvat průmyslovým, věnuje se více halovým prvkům, fabrice, výrobním skříňkám, vysokým stropům.

(zdroj obrázku: furnishburnish.com)

(zdroj obrázku: offbeathome.com)

Zatím ještě u nás steampunková vlna nevypukla, ale postupně vyplouvá na povrch. Co je však jisté, své oblíbence už teď má.  Podívejte se na naši inspiraci.

(zdroj obrázku: cdn.freshome.com/wp-content/uploads/2012/11/zzz-baiematrimoniala1-7.jpg)

(zdroj obrázku: interiorsbystudiom.com)

(zdroj obrázku: theluxuryspot.com)

(zdroj obrázku: pinterest.com)

(zdroj obrázku: decoist.com)

(zdroj obrázku: homeportfolio.com)

(zdroj obrázku: thedecorologist.com)

Líbí? Nebo steampunk není váš hrnek kafe? Napište nám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.