Bydlení,  Interiér,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Chyby v obývacím pokoji – co může kazit celkový vzhled? 2

Lidé se snaží do svých interiérů mnohdy propašovat to, co mají rádi. Líbí se vám shluk několika stylů, ale splácat je dohromady – to není úplně to nejlepší. Lidé v dobré víře do svého interiéru pečlivě vybírají jednotlivé kousky, mají nějaký plán a návrh svého obývacího pokoje, ale když to vše dají dohromady, pak to nepůsobí tím dojmem, jaký jste zamýšleli? Někdy se mohou objevovat chyby, které děláme všichni.

Méně je často více

Známé pořekadlo, které by mohlo a možná i mělo, platit paušálně na všechno. Právě lehký a vzdušný interiér zaboduje daleko víc, než takový, kde je spousta věcí, různých stylů, barev a vzorů. Ač ke všemu chováte ty nejniternější vzpomínky, je dobré myslet na celkovou atmosféru, která z místnosti dýchá. Jedině tak se budete doma cítit dobře. Jaké chyby můžete aplikovat na svůj obývací pokoj?

Interiér postrádající originalitu

Bohužel jsou obývací pokoje často uniformní, neosobní a zařízené v neutrálních barvách. Šedá, černá, hnědá nebo bílá. Ty se přece hodí naprosto ke všemu. Tyto barvy však nepomáhají vytvářet iluzi šťastného a spokojeného domova, soukromého prostoru. Musíte se v místnosti cítit dobře, příjemně. Musí to být místo, které je pro vás oázou klidu a odpočinku. Své domácnosti se nebojte přidat osobitost a originalitu.

Zbytečnosti v interiéru

Často máte věci v obývacím pokoji uspořádány, schovány a podobně. Pak tu jsou takové, které jsou venku, protože prostě nemáte dost místa nebo je tam chcete. Nejde o nepořádek, alespoň si to namlouváte. Lidé často pořizují až moc skříněk a poliček s otevřeným prostorem a tam vše naskládají a mnohdy i přeplácají. Nepůsobí to tak dekorativně, ale spíš neuklizeně.

Špatný povrch nábytku

Myslíme tím vysoký lesk, který v obývacím pokoji nevypadá úplně nejlépe. Většinou dostává hodně zabrat, protože v obývacím pokoji jste velmi často. Potřebujete povrchy, které se uklidí velmi snadno. Při zařizování je fajn myslet také na praktickou stránku, odolné materiály a matné provedení je to pravé!

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.