Bydlení,  Dekorace,  Obývací pokoje

Stylové Vánoce s originálními barvami, hit je smaragdová!

Mnoho lidí považuje červenou a zelenou dekoraci za klasické vánoční barvy, ale taková smaragdová ve francouzském stylu Versailles, to je naprostý luxus! I Královna Kleopatra to moc dobře věděla. Nicméně se nemusíte držet jen této barvy, pokud se vám líbí i něco jiného.

Trend zkrátka a jasně nemusí být pro všechny. Někdo dává přednost odvážnému vzhledu, který vychází z metalických tónů nebo sofistikovaných bílých dekorů, je to na Vás. Jednotlivé styly se mohou i míchat. Pokud si nejste jisti, kde začít, my vám s tím pomůžeme.

Smaragd a další šperkové odstíny

Smaragd je zelený díky podílu chromu. I ten nejvzácnější šperk na světě ve vás vyvolá pokušení ke koupi, není to tak? A proč by takový nemohl být i váš interiér? Odstíny smaragdu jsou syté a jistě připoutají pozornost. Mimo smaragdové barvy je na scéně ještě fuchsiová, vínová a tmavě modrá. Je téměř lákadlem nechat takovou výzdobu po celý rok. Je to sice zásadní proměna, ale velmi pěkná. Smaragdová zeleň je nápadná barva, ale perfektní volbou pro dramatičnost okamžiku. Je znakem moudrosti a prosperity. K této barvě nemusíte mít respekt, dopřát si jí můžete, jak je libo.

Podtrhne sváteční náladu a povzbudí všechny vaše smysl

Je veselá. Jedná se o ohromující odstín, který byl odjakživa chápán jako symbol bohatství a moci. Nese se v duchu bujné elegance. Hodí se k ni např. hnědá, žlutá, bílá a černá. Můžete si jí na doplňcích zachovat klidně až do jara. Je to barva, která vlastně jakýsi příchod tepla přivolává.

Není jednoznačně jen vánoční barvou

Je mystická, tajemná a dávána do souvislosti se zrozením života (také vysvětlována jako věčný život v ráji dle učenců v Persii). Smaragd znali už ve starověkém Egyptě. Neodmyslitelně patří do našich životů, nechte se jí pohltit. Parádně se sladí s jinou zelení, např. u vánočního stromku nebo jako věnec u dveří či nazdobená tabule. Ostrov pohody si vytvoříte tím, že jí dáte prostor i v obývacím pokoji. Sedací smaragdová souprava je stejně praktická, ale má něco navrch, je neotřelá.

Stříbro a zlato

Jiskřivá kombinace, velmi přitažlivá a třpytivá. Je skutečně ideální pro sváteční večery, protože je výjimečná. Nemusíte si sáhodlouze lámat hlavu, protože se snese i s ostatními barvami, které v interiéru již máte. Prostě jen zvýrazní stávající barvy, kterým dodá na intenzitě a jasu. Zvláště pěkně působí jako stuha na dárcích, které se krásně lesknou.

Mrazivé barvy stříbrné a ledově modré

Proměňte váš domov v ledové království. Úzce koresponduje se zimním počasím, jsou to dokonalé barvičky, které budou držet krok až do ledna. Půvab jednotlivých akcentů zvýrazníte pozlátky, stříbřitými zvony a sklem. Téma ledu si tak zachová svou pravou tvář.

Modrá a bílá

Modrá a bílá k sobě prostě patří, jsou to zimní barvy. Snadno je začleníte do prostoru i ve variacích se zelenou, např. s girlandou nebo stromkem. Jsou to živé, svěží barvy, i když trochu studené. Monochromatického vzhledu docílíte jen použitím bílé. Bílá barva je sama o sobě dost sofistikovaná a éterická. Uvolněnou a nadčasovou atmosféru vykouzlíte i pomocí jejích dalších odstínů do krémové. Skvěle se hodí na slonovinové ozdoby, vločky, zasněžené dekorace, keramiku i květiny.

Duhové odstíny

Nikdo netvrdí, že pro vánoční dekorace musíte vybrat jen několik odstínů, tak proč nevyužít všechny! Duha evokuje pocit štěstí po celý rok.

Zelená a hnědá

Poněkud rustikálnější styl, ale proč ne. Kdo miluje atmosféru statku, s těmito barvičkami neprohloupí. Girlandy a věnce z borovice atmosféru ještě umocní. Domácí a útulné prostředí tak vytvoříte raz dva. Jemné světlo svíček tlumí tóny a vy si tu budete připadat jako v pohádce.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.