Bydlení,  Interiér,  Obývací pokoje,  Tipy & praktické informace

Obývací pokoj – jak si jej útulně zařídit? 2

Pro mnoho lidí je obývací pokoj centrem všeho dění. Pravidelně v něm sedíte a to jak sami, tak třeba s návštěvou, kamarády, rodinou nebo jen partnerem či dětmi. Obývací pokoj, podobně jako kuchyň, využíváte denně. Sledujete v něm televizi, čtete si, dopřáváte si chvíli klidu, která se po celém dni hodí. Hrajete s dětmi hry, právě do obývacího pokoje odvádíte většinu návštěv, povídáte si nebo odpočíváte, zkrátka trávíte čas s rodinou. Udělejte proto z obývacího pokoje místo, které je moderní, funkční a prostorné. Místo, které si zamilují všichni členové rodiny a rádi v něm budou trávit svůj čas.

Jednoduchost a funkčnost

V obývacích pokojích je dobré dbát především na funkčnost a jednoduchost. Určitě chcete mít vše vystajlováno, ale je důležité myslet také na pohodlí, komfort a hlavně praktičnost. Budete zde trávit dost času, mnohdy si budete chtít odpočinout nebo relaxovat, což je nutné spojit s komfortem.

Jaký nábytek pořídit?

V současnosti je velmi oblíbená jednoduchost a nenáročnost. Nezaplňujte obývací pokoj zbytečným nábytkem. Ne každý má spoustu prostoru, se kterým může manipulovat. Proto sáhněte po nutném a potřebném nábytku. Ty tam jsou přehršle úložných prostorů, které vám ne vždycky jsou k užitku. Proberte se věcmi, které ukládáte a vytřiďte to, co nepotřebujete. Zjistíte, že spousta z nich vám nebude chybět. Pozor také na konferenční stolek, velký a masivní je pasé, raději vsaďte na moderní kousky, které se dají jednoduše přemístit, pokud to je skutečně nutné.

Jak vybrat sedačku?

Vhodná sedací souprava je základem každého obývacího pokoje. Pořiďte tak velkou, jakou potřebujete. Schází se vás pravidelně deset? Měli by si mít kam sednout. Ovšem pokud dvakrát do roka hostíte spoustu lidí, ale jinak jste v menším počtu, pak stačí menší sedací souprava. Mnohdy může být sedací souprava zajímavým a jedinečným prvkem, který oživí celou místnost a dodá ji na kráse a modernímu vzhledu. Nebojte se barev, vzorů nebo také subtilnosti.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *