sedačky
Tipy & praktické informace,  Obývací pokoje

Jak vyčistit sedačku

[dropcap]P[/dropcap]ři čištění sedačky vždy přihlížejte k materiálu, ze kterého je sedačka vyrobená. Pokud se materiály kombinují, použijte na každou část čisticí prostředek k tomu určený.

sedačky

Kožené sedačky

Výhoda kožených sedaček je v poměrně snadném čištění. Skvrnu většinou odstraníte vlhkým hadříkem. Při důkladnějším čištění se doporučuje použít speciální čističe kůže. Ty obvykle seženete u prodejce sedací soupravy. 250 ml čističe vychází na 350 Kč. Levněji pořídíte stejné přípravky mezi autokosmetikou. 500 ml stojí kolem 200 Kč a kromě čisticí složky v sobě obvykle mají už i regenerační a impregnační složku.

[box type=“info“ ]U kožených sedaček pamatujte na prevenci. Sedačku umístěte minimálně 30 cm od radiátoru a tak, aby byla chráněna před přímým slunečním světlem. Sedačku udržujte od prachových částic tak, že ji jednou týdně přetřete vlhkým ubrouskem na kůži (cca 85 Kč/balení).[/box]

Celkovou impregnaci je vhodné provádět 2-4x ročně. Po vyčištění sedačky aplikujte speciální emulzi na regeneraci a impregnaci kůže (pozornost věnujte nejvíce používaným místům, jako jsou sedáky, opěrky rukou, přední část a zadní vnitřní část sedačky).

[box type=“warning“ ]Vždy, než jakýkoliv přípravek použijete na celou sedačku, vyzkoušejte jej na malém kousku na místě, které není vidět.[/box]

Látkové sedačky

Mezi běžnou údržbu sedaček z textilních materiálů patří vysávání, které sedačku zbavuje prachu. Při znečištění můžete použít vlhký hadřík, případně s prostředkem na praní nebo mytí nádobí. Na větší nebo hlubší skvrny použijte speciální čistič na sedací soupravy. 350 ml pořídíte za cca 50 Kč. I když jsou na prošití sedačky použity průmyslové nitě, dávejte při čištění pozor, abyste prošití nepoškodili, čalounické služby jsou velice drahé.

Jednou za čas je dobré nechat sedačku vyčistit profesionály. Existuje mokrá a suchá cesta čištění. Mokrou cestou, a to horkovodním čisticím systémem, lze odstranit i velmi zašlou špínu ze sedaček, které nebyly čištěny i několik let.

Máte další tipy na čištění skvrn? 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *