Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Dětské pokoje,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kanceláře,  Koupelny,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje,  Rozhovory

Meditační a pohankové polštáře – rozhovor s paní Miroslavou Psotkovou z Jalubí

Dneska Vám představím sympatickou paní Miroslavu, která je maminkou na plný úvazek a zároveň podnikatelkou. Vlastní e-shop s pohankovými polštáři, vhodných nejen ke spaní, ale i k meditaci. Šití je její celoživotní vášní. 

Řekněte nám prosím něco více o sobě, odkud jste, jak dlouho se věnujete šití doplňků do bytu a návrhářství, co všechno vyrábíte na zakázku pro lidi.

Jmenuji se Miroslava Psotková, čtyřicátnice, žiji v Jalubí na Jižní Moravě. Šití je mojí celoživotní vášní, již čtrnáctým rokem provozuji e-shop s pohankovými polštáři (www.pohankovepolstare.cz), kde nabízím pohankové polštáře klasického tvaru, polštáře k nahřívání šíjové, bederní i malé polštářky – obklady.

Nahřívací polštáře je možno nahřát na kachlových kamnech, radiátoru, v elektrické troubě, nebo i v mikrovlnce, nebo namrazit, dle potřeby. Dále šiji meditační polštáře různých velikostí a barev, polštáře ve tvaru válce, pro podložení beder např. do auta, křesla či zahradního nábytku, a speciálně se věnuji také šití pohankových žíněnek- futonů určených např. pro shia-tsu masáže, ale také pro běžné použití jako prostor pro spaní, či cvičení. Menší podložky jsou oblíbené pro cvičení jógy.  Tvořím také módu pro ženy, převážně šaty a sukně, které nabízím na Fléru pod značkou MiaModels.

Moje práce ze dvou třetin sestává ze zakázkové výroby, čili stránky jsou inspirací a se zákazníky se dále domlouváme na dezénu, velikosti a tvaru dle mých technických možností. Vycházím zákazníkům maximálně vstříc, šiji pro jogínská centra, pro různé zájmové skupiny, kde probíhají semináře, kurzy, kde se prostě sedí na zadečku, pro ty vyrábím na zakázku sedací polštáře, ať už kulaté, či hranaté dle jejich potřeby. Realizované speciální zakázky zveřejňuji na FB stránkách firmy https://www.facebook.com/PohankovePolstare/.

 

 

 

V čem jsou pohankové polštáře jiné než ostatní? Jaký je jejich vliv na zdraví? Psala jste, že jste si přivezla bio pohankové slupky z ČR, z Vysočiny z biofarmy. Jsou lepší než obyčejné?

Polštáře plněné pohankou, užívají zejména milovníci přírodních materiálů, biobavlny a zdravého způsobu života. Pohankové slupky jako náplň jsou variabilní, v sýpce se dají tvarovat dle potřeby šíje, či jiné části těla, které chceme poskytnout oporu. Díky své váze, mají polštáře z nich vyrobené jistou stabilitu, což je výhodou u meditačních polštářů a u žíněnek, náplň pohankovými slupkami je vzdušná, odvádí pot, pro roztoče je neatraktivním bydlištěm, pachy nepřejímá, pohlcuje pot. Polštářky se udržují nahřátím na slunci nebo vymrznutím, dle ročního období, někteří léčitelé tvrdí, že pohanka díky obsahu křemíku energeticky čistí prostor, ale to jsem jen vyčetla z literatury. Já je vyrábím, protože jsou přírodní, prodyšné a variabilní.

Zajímavé pro čtenáře může být, že odvar z pohankových slupek díky obsahu rutinu působí blahodárně na žíly a cévy, zvyšuje jejich pružnost.

Pro plnění mých polštářů již pátým rokem používám pohankové slupky z biofarem, dříve z biofarmy z Litvy, letos jsem dovezla bioslupky z biofarmy na Vysočině. Je mou velkou radostí, že mohu nabídnout ryze české výrobky, například polštáře z českého kanafasu plněné českými bioslupkami, ušité mnou v ČR.

 Ještě pár slov k potahům polštářků – v nabídce mám potahy z látek z ČR, látky amerických designérů, také biobavlnu z Německa. U každého výrobku je původ látky v popisu.

Jste maminkou 4 dětí, jak může maminka na plný úvazek tohle všechno stíhat? Máte nějaký systém nebo pracujete v noci, když děti spí?

Hned na začátku chci poděkovat moji mamince, která je největším pomocníkem nejen při hlídání dětí, pomáhá mi všude kde může.

Mám dvě velké děti 18 a 15 let a dvě malé 5 a 2 roky. Velcí se podílejí na domácích pracích a na hlídání dětí malých, mají to jako placenou brigádu :-D. Mají však svůj život a s aktivitou to nepřehánějí. A to časově beztak nestačí, nejmenší holčička je tedy dva dny v týdnu v soukromé miniškoličce. Noční práci jsem ukončila s mými 38. narozeninami, přijde čas, kdy zhodnotíte své síly fyzické a hlavně psychické a vyhledáte pomoc a část výdělků (jsou-li děti ještě malé) musíte vynaložit také na jejich hlídání. 

(ukázka toho, jak se stíhá rodina i práce)

Kolik druhů polštářů máte v nabídce? Jaký je mezi nimi rozdíl? Po čem je největší poptávka?

V nabídce mám momentálně sedm tvarů polštářů:

  • klasické sypané, obdélníkového tvaru
  • anatomicky tvarované pro podložení šíje, při problémech s krční páteří
  • dále nahřívací pro bedra a pro šíji, liší se tvarem podle účelu použití
  • válce
  • žíněnky
  • oblíbené puffy meditační kulaté podsedáky, rozdíly jsou ve funkci polštářů, jak jsou prošity, jak vydatně jsou naplněny a mají li být k podložení či k nahřívání, či k sezení a meditaci

V čase našeho rozhovoru (začátkem ledna) jsem ve fázi, kdy nakupuji nové materiály pro další rok, mám vymyšlený nový produkt pro rok 2017 – bude to nahřívací „polštář“ specifického tvaru, dále nechci prozrazovat, bude v nabídce od března. Materiály na potahy se mění každý měsíc, obvykle mívám v nabídce cca 20 druhů dezénů pro potahy.

Existuje přání, které si chcete ještě splnit? Nebo se Vám již vše krásné splnilo. To je milá otázka, v profesním životě si přeji udržet momentální stav objemu zakázek a oblíbenosti mých výrobků a v osobním životě si přeji už jen to, co se nedá koupit, předně zdraví fyzické a také psychické, pro mne i pro mou rodinu, a aby se mi nadále dařilo, živit se koníčkem.

Vzkaz pro naše čtenáře? Čtenářům děkuji za pozornost, přeji zdraví a dobrou náladu, svěží start do tohoto nového roku a třeba se brzy setkáme u mě v e-shopu.

Věříme, že se vám dnešní polštářková inspirace líbila. Děkujeme paní Miroslavě za krásný rozhovor a přejeme úspěch, jak v práci, tak v osobním životě. 

(autor: blogerka Michaella – Michaela Cahelová)

 

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *