Bydlení,  Koupelny

Nápad růžové koupelny je svěží oprášenou inspirací z 50. let

Uvažujete nad rekonstrukcí koupelny? Myslete na růžovou, je to podmanivý odstín, který zdobí řadu koupelen a je hitem roku 2021. Růžové koupelny získaly popularitu již po druhé světové válce. Tahle sladká barvička spojovaná s cukrovou vatou si vás hravě otočí kolem prstu.

Nádherná koupelna v růžovém hávu vás donutí snít. A kde jinde je k tomu vhodnější místo, než právě ve vaně? Zavřete oči, ponořte se do bublinek pěnové koupele a objevujte s námi jedinečnost růžového konceptu! Otevřete si k tomu láhev vína a uvolněte se.

Růžová koupelna se těší velké oblibě

Věděli jste, že za růžovými koupelnami se skrývá dlouhá a fascinující historie? V padesátých letech byla růžová záměrným odklonem od válečné skromnosti. Lze ji také vysledovat u první dámy Mamie Eisenhowerové, která růžovou milovala a nacházela se v celém sídle Bílého domu s vysloužilou přezdívkou „Růžový palác“.

Variabilita růžové nezná mezí

Růžová nabízí spoustu rozmanitosti odstínů od pudrové, broskvové a pastelové až po zářivou neonovou. Každá barva na vás bude působit trochu jiný dojmem – tajemným, romantickým, něžným, ale i moderním. Růžová je neuvěřitelně elegantní. Často se kombinuje s ostřejšími detaily ve formě betonových komponentů, černých vodovodních kohoutků nebo s mosazí či mramorem. Skvěle vypadají i růžové dlaždice grafického vzhledu a leštěná omítka. Tímto stylem vnesete do koupelny růžovou se zemitým podtextem. Dají se koupit i luxusní růžové solitéry, např. stojací vana, která utváří symbol dekadence.

S růžovou omládnete, tak s chutí do toho!

Růžová je skvělá barva pro koupelny, protože díky její zářivosti si budete připadat nejen mladší, ale také zdravější. Fotografové mají rádi růžové koupelny ze stejného důvodu. Dnes se znovu objevuje zájem o design neposkvrněné růžové koupelny. Tento trend směřuje k budoucnosti včetně nové generace mladých kupujících, kteří milují retro styl.

Moderní vzhled se rovná pestré paletě možností

Všichni dnes trávíme mnohem více času doma, což zřejmě vede i k tomu, že budeme chtít provést nějakou inovaci. Dodat domovu punc jedinečnosti se vám povede s růžovou koupelnou. Koupelna je z drtivé většiny nejmenší místností domu včetně toalety. Proč jí nepřevléknout do nového hávu? Dostane se tak do centra pozornosti a budete na ni náležitě pyšní.

K odstínům růžové můžete přidat výrazné popové barvy od ruměné až po měkké podtóny sladké voňavé růže. Barvy se mohou vyskytovat nejen na nábytku jako takovém, ale stejně tak dobře i na podlaze nebo kachličkách. Pastelové barvy jsou neotřelé, oproti klasičtější bílé a šedé.

Pozor na jednotvárnost

Pokud se chcete vydat jinou cestou, přidejte poutavé detaily, aby prostor nepůsobil jednorozměrně. V této zasněné koupelně je dobré zvolit třeba odlišný tvar dlaždic, což roztříští koncept o jednotvárnosti. Dynamický ráz získáte také dalšími doplňky v podobě eklektických dekorativních předmětů.

Pár tipů na závěr

V závěru vypadá hezky i složitější vzorovaná tapeta. Divokost tapety úzce koresponduje s motivem květin, kde odvážnost hraje prim. Současně popřemýšlejte také o mosazných svítidlech s lesklou vrstvou, elegantním zrcadlem a strukturální dřezem. Některé věci v koupelně tak nebudou postrádat praktičnost, ale dokážou nabídnout mnohem více, včetně luxusního vzhledu.

Do koupelny navíc můžete růžovou přidat jen decentně, nemusíte se tu cítit jako vosa plavající ve sladké limonádě. Růžová s tmavšími odstíny je famózní stejně jako růžové dlaždice. Nemáte-li dost finančních prostředků na dekorace, pověste si tu pár načechraných a skvostně růžových ručníků.