Bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Sušička na prádlo – které kousky jí vůbec nesvědčí? 2

Okouzlila vás sušička na prádlo a její nesporné výhody vám doslova vzaly dech? Nejde o vymoženost, která je pro ty, kteří nevědí, co s penězi. Právě sušička je potřebným pomocníkem, který šetří čas, prostor a prádlo budete mít suché za chvíli. Sušit prádlo tak bude jednoduché a zejména malé prostory, kde není dost místa na sušáky vám pomohou. Máte pocit, že prádlo ze sušičky je jemné, příjemné na dotek a vláčné, takže už zkrátka nechcete nikdy jiné? Bohužel, jsou stále kousky, které sušičky nemají úplně v lásce a mohou se s nimi „poprat“ a z vašeho oblíbeného kousku tak zůstane jen nějaký kus hadru.

Pozor na sušičku

Může to být dobrý sluha, ale musíte myslet na to, že ne vše do ní jde dát. Ať už máte sušičku samostatně nebo v kombinaci s pračkou, vždycky je schopná a ochotná pomoci. Zbaví prádlo alergenů, vlasů, chlupů a dalšího. K tomu navíc prádlo načechrá a příjemně provoní. Co však do pračky raději nedávat?

Hedvábí a krajkové prádlo

Některé sušičky mohou mít speciální program, který je na jemné prádlo. V tom případě krajkové a hedvábné prádlo můžete sušit, ale je potřeba opatrnosti a zkontrolovat cedulky.

Sportovní kousky

Sportovní kousky bývají často vyrobeny z funkčních materiálů, proto se nevyplatí je prát či sušit tak, jako klasické oblečení. Vysoké teploty mohou tyto vlastnosti pořádně poškodit a drahé oblečení ztratí svou funkčnost. Zde platí, že se musíte řídit radami výrobce.

Oblečení s potiskem

Je vaše oblíbené? Dát jej do sušičky se nemusí vždycky vyplatit. Potisk, který je nekvalitní se může popraskat a následně se loupat, což se může stát i během praní. Do sušičky, pokud je uvedeno na cedulce, jej dát můžete, ale raději obraťte naruby.

Svetry

Opět studujte cedulku, ale obecně vlněné nebo kašmírové kousky se nemají rády se sušičkou. Vlákna se roztahují, ztrácí svou elasticitu a oblečení pak po jednom sušení změní tvar, což se vám nemusí vždy líbit.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *