Bydlení,  Koupelny

Jemné prádlo – jak jej šetrně prát? 2

Pračka je jedna z věcí, kterou mají doma snad všichni. Využíváte jí podle potřeby, někdo častěji, protože má velkou rodinu a tím pádem i hodně prádla, jiný, když je sám, pere třeba jednou týdně. Roztřídíte si prádlo na barevné a bílé a to poté podle potřeby perete na daný program a stupně. Některé kousky jsou na pračku příliš jemné.

Kousky oblečení, které se ničí

Jemné kousky prádla nemůžete dát do automatické pračky, protože by se vám zničili po jednom praní a to nechcete. Byly drahé, máte je rádi a jednoduše nechcete, aby jednotlivé kousky v pračce utrpěli nějakou újmu. Jak tedy prát jemné prádlo? Lze zničení nějakým způsobem předejít? Prát v ruce už nemusíte, stačí jen pár tipů a triků a vaše jemné kousky prádla nebudou nijak poškozené. Jak na to?

Ždímání a sušení je tabu

V pračce musí být jemný program, to je jasné. Ovšem co takové ždímání a sušení, pokud máte pračku se sušičkou? To je úplné tabu! Výrobci nedoporučují spodní prádlo ždímat v pračce, protože vysoké rotace mohou nenávratně poškodit jednotlivé kousky spodního prádla. Stačí prádlo jemně vymačkat a nechat dostatečně okapat. Teplo ze sušičky může škodit výplni podprsenky a samotnému materiálu.

Speciální sáčky na praní

Někdo tvrdí, že jsou zbytečné, jiný na ně nedá dopustit. Pro všechny případy můžete dát jemné prádlo do speciálních sáčků, které následně dáte do pračky. Ty mohou zajistit, že se buben pračky nepoškodí ani samotné prádlo nebude nijak narušeno.

Správné prací prostředky

Základem je vsadit na kvalitní prací prášek a hlavně na takový, který je ideální pro jemné praní. Jiný prostředek zvolíte na praní ručníků nebo bílého prádla a jiný prostředek zvolíte na praní jemného prádlo.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.