Bydlení,  Dekorace,  Design,  Inspirace pro bydlení,  Ložnice

I dívčí ložnice může mít nádech elegantního schématu: jak na to?

Pokud jde o nápady na dívčí ložnice, jde o vytvoření uklidňujícího a současně kreativního prostoru. Místnost odráží osobní styl a vkus a ať chceme nebo ne, s naším dítětem i poroste. I z toho důvodu bychom se měli snažit, aby byl pokoj zkrátka a jasně perfektní a zaujal na první pohled.

A stejně jako u každé dětské nebo teenagerské ložnice to nebude tak snadné. Roli hraje řada faktorů, od výběru úložného prostoru a barevné palety až po nábytek. Také zvážit, jestli tu budovat i dětský koutek či nikoliv.

Pak je potřeba vytvořit prostor stylovějším začleněním většího množství úložného prostoru. U dětského pokoje skladování hraček nevypadá úplně dobře a stává se nepořádným. Rozhodující je přitom vytvořit místnost, kde bude hravý prostor, aniž by se ztratila praktičnost úložiště.

Prvky, které zakomponovat

Vestavěná postel

Ideální možností do malého podkroví, která zachrání poslední místo pro něco jiného. Kdo má tzv. sofistikovaný smysl pro rozmar, je pro něj tato postel vhodná varianta.

Vestavěná postel maximálně využije nepohodlný výklenkový kout. Navíc může být vybavena zásuvkami pro praktické uložení věcí, které zrovna nechcete vystavovat na odiv. Sada povlečení s vroubkováním tiskne originální design.

Živý tisk, stěny a látky a doplňky mají ústřední úlohu

Ač možná zdánlivě vypadající detaily, ale velmi na nich záleží. Pokud jde o klasickou postel, tu doplňte o bohaté robustní čelo. Takový prostor dává nádech dospělosti.

Důraz by měl být kladen také na látky, které nemusí být příliš dětské. Zvažte látky, které lze udržovat a budou vhodné pro dítě, až budou starší.

U prostoru je potřeba, aby se vyvíjel

Místo toho přemýšlejte o doplňcích jako o prvcích, které mají mladistvý a hravý povrch. Příslušenství lze vždy vyměnit, když dítě stárne.

Když dívky stárnou, musíte myslet na vlasy a líčení. Je již předem jasné, že budete měnit hračky za vyzrálejší prvky, což zahrnuje převážně zrcadla a toaletní stolky.

A co je nejdůležitější, musí existovat předěl mezi ostatními místnostmi domova a dospělou verzi ložnice.

Jaké barvy zvolit?

Růžová a oranžová dětská ložnice s vestavěnou postelí je veselá a podporuje pozitivní mysl.

Vestavěná postel na míru je nejen zábavný a útulný prostor na spaní, ale také přidá praktické úložiště. Nechte se inspirovat tímto designem, který je zabudován do zákoutí a přesto maximalizuje prostor s postelí. Růžová a oranžová je dokonalým ztvárněním monochromatičnosti.

Nehodí se vám vestavěná postel?

Existuje spoustu krásných nápadů do dívčí ložnice. Ať už to jsou postele a jejich luxusní zpracování čela nebo nádherné tvary knihoven, jistě zamilujete i tapetovaný strop.

Pokud se tedy potýkáte s malou dívčí ložnicí nebo neforemným prostorem, jako je třeba i loftová ložnice, proč nezkopírovat tuto myšlenku a neproměnit místnost nebo její spací část?

Pro větší pohodlí a soukromí lze hrací a spací část oddělit praktickým závěsem. Vznikne tak pomyslná divadelní opona, kterou si oblíbí každá dívčí dušička.

Pokoj vyzdobte slunečními barvami

Mimo růžové a oranžové vypadá skvěle i žlutá. S botanickým potiskem vytváří pozitivní a sluneční nádech. Přidejte sem ještě malé čalouněné křesílko, kobereček a boční stolek k posteli v jemném boho stylu a máte vyhráno. Tyto stylové prvky tu splní svou roli na jedničku. Jak vzhledem, tak dokonalou funkčností.

Jak vymalovat?

Při vymalování ložnice dívky myslete současně také na dlouhověkost. Možná vás bude bolet u srdce, že tu nejsou roztomilé obrázky od Disneyho, ale vaše dcera již dospívá, tak má ráda úplně jiné motivy.

Navrhněte tedy pokoj, který s ní poroste, udržujte jednoduché schéma rozložení a výzdobu. V závislosti na věku přeskočte jednolůžko a přejděte rovnou na dvoulůžko.