Bydlení,  Byty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení

Trendy v ložnicích 2022: zaměřeno na dekorace a barvy

Dopřejte svému prostoru na spaní vylepšení díky top trendům v ložnicích 2022! Stylová kompozice interiéru ložnice ukazující několik ložnicových trendů 2022 včetně zeleného barevného schématu, obložení, rostlin a útulného prostředí je v kurzu!

Mezi hlavní trendy v ložnicích roku 2022 patří opětovné spojení s přírodou, chytré úložiště, stylové nápady na renovaci a výrazné barevné tóny, které do vašeho interiéru vnesou novou energii.

Naše ložnice jsou jedním z nejdůležitějších prostorů v domácnosti

Poskytují prostor k relaxaci a hlavně odpočinku. Nejlepší nápady v interiérovém designu pro tento rok vám pomohou nejen k tomu, aby váš domov vypadal dobře, ale abyste se tu tak i především cítili.

Tento rok se více zaměřuje na vnášení uklidňujících přírodních živlů a vytlačování faktorů vyvolávajících stres z domova ve formě úklidu. Nová ložnice vám umožní životní růst.

Nejzajímavější trendy v ložnicích a trendy v barvách interiéru pro váš prostor v tomto roce představují klidné, ale stylové barevné palety. Také důmyslné úložné prostory a veškeré doplňky, zvýší útulnost vašeho útočiště.

Obložení

Obložení bude i letos oblíbeným stylovým prvkem v ložnicích a dodá místnostem hloubku a texturu. Jedná se o nadčasový prvek, který okamžitě aktualizuje každou místnost. Obložení bude vypadat skvěle za postelí místo tradičního čela a stane se sofistikovaným ústředním bodem, ať už se rozhodnete pro výrazný odstín nebo neutrální tón.

Obložení dodává místnosti pocit klasického luxusu a je to skvělá vývěsní stěna, která nevypadá zastarale. Každý miluje činit ze svých domovů něco, na co je hrdý a má neotřelou povahu. Odráží v nás životní styl, kterým žijeme včetně naší osobnosti.

Odvážné nástěnné umění

Může se to zdát jako přesný opak toho, co chcete ve své ložnici, ale trend maximalismu, dodává ložnici spoustu osobitosti a předpovídá, že tento styl bude dominovat i jaru/létu pro rok 2022.

Jak na to? Začleňte střetávající se tóny, bohaté a texturované materiály s kontrastními strukturami, které poskytují pocit bohatosti v domácnosti. Doplňte stolní lampy, jenž dodají umění hloubku a dramatičnost.

Skvěle se k tomu hodí i pojízdný vozík v provedení nikl/bambus. Živé a eklektické palety barev využijte na polštářové povlaky. Krásně vypadají oranžové podtóny s odleskem oceánské modři spolu s jemnými květinovými tóny zahrnující mimo jiné i růžovou.

Biofilní podtext

Moderní, stylová a světlá ložnice s rostlinami bude vypadat perfektně. Biofilní design značí opětovném spojení s přírodou a vnesení outdoor stylu. Stále více z nás se snaží vnést prvky přírody do našich domovů a osídlit oblasti rostlinami, které mají blahodárné účinky na fyzickou i duševní pohodu – zároveň jsou esteticky krásné také na pohled.

Pokud chcete tento trend začlenit do své ložnice, zvolte pokojové rostliny nenáročné na údržbu , kterým se daří na nepřímém slunci, např. kaučukovníky. Jsou často označovány jako „dokonalá rostlina v ložnici“. Tato rostlina splňuje předpoklady dokonalého doplňku k dalšímu biofilnímu designu.

Má navíc úžasné zdravotní přínosy. Rostlina pomáhá při odstraňování znečišťujících látek ze vzduchu, jako je oxid uhličitý. Je to také perfektní rostlina pro ty, kteří trpí alergiemi, protože neprodukuje žádný pyl.

Multifunkční nábytek do ložnice i kanceláře

Stylový interiérový design kancelářských prostor v loftovém bytě s dřevěným stolem, židlí, kancelářskými potřebami, notebookem, rostlinami, houpací sítí a elegantními doplňky. Mohlo by to takto vypadat i u vás v netradiční pracovně?

Mnoho z nás v roce 2022 stále pracuje z domova , takže multifunkční nábytek je stále klíčovým designovým prvkem pro naše domovy i v následujícím roce. Kromě nutnosti, získáte za své peníze více investicí do multifunkčního nábytku. Je to jednoduchý princip.

Ať už máte vyhrazenou místnost pro práci nebo jako mnozí z nás aktualizujete kout své ložnice, je důležité podívat se za hranice tradičního nábytku a místo toho navrhnout něco s ohledem na kreativnější a nápaditější styl.

Stoly, které slouží zároveň jako toaletní stolky, znamenají, že svou práci můžete na konci dne schovat, což vám umožní vytvořit efektivní rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem.