Bydlení,  Interiér

Zrcadlo s osvětlením

[dropcap]Z[/dropcap]rcadlo a osvětlení spolu zcela určitě přímo souvisejí. Pokud se rozhodnete pro nákup zrcadla, pak byste měli mít v hlavě samozřejmě i představu o tom, jak bude vypadat osvětlení, které se bude u zrcadla nacházet anebo bude v zrcadle přímo integrované. Rozhodně není špatné se před koupí zrcadla podívat do různých katalogů, které jednoznačně ukážou, jak vypadají jednotlivé kombinace osvětlení a zrcadel v praxi. Podívejme se tedy přesně, jaké možnosti z hlediska výběru zrcadla a jeho kombinace s osvětlení máme.

shutterstock_118024501

Integrované osvětlení v zrcadle

Osvětlení, které je přímo integrováno do zrcadla, vypadá perfektně, a to především tehdy, když jsou světla namířena z horní strany zrcadla. Takto osvětlené zrcadlo vypadá moc hezky. Jinak se ale také dá řešit integrované osvětlení za pomocí led pasků. U některých zrcadel je integrované osvětlení řešeno i napřímo. Pozor si ale musíme dát při jejich výběru, aby nebylo osvětlení příliš silné a neoslňovalo nás.

Osvětlení mimo zrcadlo

Osvětlení může být klidně i mimo zrcadlo, nicméně většinou je to tak, že se nachází těsně nad ním. Vypadá tak poměrně solidně a není problém jej se zrcadlem sladit. Ideální je koupit vcelku nevýrazný tvar světla tak, aby celkový dojem ze zrcadla nebyl nijak degradovaný. Hezky mohou vypadat jak světla hranatá, tak i kulaté válcovité tvary světel. Výběr je ryze na nás a na naší fantazii.

Volba žárovky do zrcadla s osvětlením

Nesmírně důležitá je i volba žárovky určené do zrcadla. Nejlevnější variantou žárovky je pochopitelně žárovka klasická. Ta ale není levná provozně. Proto není špatné sáhnout po poněkud dražší úsporné žárovce, jež je schopna ekonomičtějšího provozu. Pokud ale budete chtít na počátku investovat, tak si zrovna můžete koupit led žárovku, která je dlouhodobě z pohledu spotřeby elektrické energie nejlevnější.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *