Bydlení,  Jak ušetřit

Jak v zimě ušetřit za topení?

Neustálý problém, který mnoho lidí řeší. Výdaje za teplo a topení během zimy. Snažíte se, aby vaše faktury byly nižší a nižší, aby se zbytečně peníze necpaly tam, kde by se dalo možná něco ušetřit. Často to jsou právě drobnosti, které vám v konečném důsledku mohou pomoci snížit výši účtu.

Tipy, které pomohou

Jako jeden z prvních tipů je určitě dobré se zaměřit na to, kolik vám dodavatel účtuje. Řada lidí bohužel platí přemrštěné částky u svých poskytovatelů a tím pádem se i faktury zvedají do závratných částek. Zkontrolujte si, jaké ceny poskytuje váš dodavatel a zda na trhu není někdo, kdo by vám umožnil faktury snížit. Změnou můžete ušetřit dokonce i tisíce, což je pro rodinný rozpočet přínosem. Změnu si pečlivě promyslete a také pečlivě zvolte toho správného dodavatele. Nenechejte se zlákat reklamou.

Zkontrolujte topení

Když na topení budete neustále sušit oblečení, posunete k němu velký psací stůl nebo jej zakryjete závěsy a záclonami, nemůžete se divit, že máte v místnosti poměrně chladno a topení tak musíte zvyšovat výkon a místnost se tak nevyhřeje.

Reflexní fólie

Stojí vás pár korun, ale během roku umí ušetřit. Sice ne nějaké závratné částky, ale pár stokorun ano, což se také hodí. Stačí jí umístit za radiátor na zeď a tento krok sníží tepelné ztráty a brání únikům tepla skrz stěnu. Umí odrážet teplo zpět do místnosti. Vyplatí se hlavně v těch domech a bytech, které nejsou zateplené.

Nepodceňujte větrání

I když máte pocit, že vám je doma zima, větrejte i tak. Větrat je však nutno v zimě jinak, než v létě. Budete-li mít pootevřená okna během celého dne a do toho topit, to je plýtvání. Když chcete vyvětrat místnost, která je vydýchaná, pak vypněte topení a na krátkou chvíli otevřete okno dokořán. Zatuchlý vzduch se rychle vyvětrá a teplo nebude utíkat z bytu.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *