Bydlení,  Domy,  Inspirace pro bydlení

Obklopte se přírodními materiály: jak zrekonstruovat dům, aby tomu odpovídal?

Máte rádi přírodu a vždycky jste k ní měli blízko? Pak rozhodně podlehněte jejímu kouzlu, bude vás naplňovat štěstím a rozmanitými možnostmi. I ze starého bydlení může vzniknout exkluzivní unikát. Možná jste získali dům po rodičích a teď si nejste jisti, jak ho upravit? Nebo se vám nelíbí styl vašeho současného bydlení? Ať už je to z jakéhokoliv důvodu, přírodní materiály působí takříkajíc přirozeně a nenásilně. Když ke svému bydlení přistavíte navíc ještě zimní zahradu, hodnota vašeho domu bude nevyčíslitelná!

Bydlení v srdci přírody: co všechno lze upravit

Sen mnoha lidí, ale jen málokdo ho dokáže reálně uskutečnit. Při rekonstrukci tak bude zapotřebí respektovat půdorys. Než něco bourat, je lepší začít na novo. Nicméně, co lze na vašem domu upravit je určitě zdivo. Zvažte také zateplení, když už jste v takovém zásahu. Investice se vám vrátí, jelikož stoprocentně ušetříte na energiích. Plno interiéru se dnes přiklání k variantě minimalistického stylu, který je sice strohý, ale dovoluje prostoru tzv. dýchat. Jedině tak se váš prostor očistí a vy se tu budete cítit skutečně dobře. Otevřený prostor je pro mnohé z nás i možností k relaxaci. Příliš mnoho vtěsnaných věcí do určitého místa, vám psychicky nepřidá, protože tu nebude moci proudit energie.

Z vašeho obydlí by měla vyzařovat radost a čistota

Dalším požadavkem je tedy dost často vzdušnost, ale to není všechno. Určitě sehraje roli i prostupnost světla. Čím více, tím lépe. Nemusí to tak však být splněno ve všech místnostech, např. v koupelně a ložnici o hodně slunečního světla, dost možná, ani stát nebudete. Ale kuchyně a obývací pokoj – tam je naopak dostatek světla velmi příjemný. Koupelnu a ložnici můžete dovybavit doplňkovými svítidly. To, co uděláte na začátku, je prima, protože nemusíte složitě řešit věci za několik let.

Dodatečné stavební úpravy vás budou stát další úsilí, proto si je naplánujte hned a pokuste se vše realizovat, co možná nejdříve. Důraz klaďte na kvalitu materiálu, velmi pěkně se k sobě hodí dřevo a kámen. Jeden teplý prvek a druhý studenější akcent. Luxusní verze, vás však bude stát nemalé peníze. Na dnešním trhu tak naleznete i nejrůznější imitace, pokud nejste tak nároční. Počítejte však s nižší pevností, odolností i životností. V zásadě si zvolte materiály, které pro vás budou v praxi znamenat i nízkoúdržbové náklady a čas. Dřevěná podlaha je krásná, ale nemá ráda vlhkost a výkyvy teplot.

V celém domě tak nemusí nutně být kompaktní design

Jistě některé přechody nemusí vypadat na oko nikterak hezky, ale když zkombinujete to, co k sobě jde, naopak vás výsledek mile překvapí. Tím se váš styl bydlení stane jedinečným. Stejné podlahy v domě mají všichni, ale co zkusit spojit netradiční představu? Máme tím na mysli třeba keramickou podlahu s vinylovou podlahou v dekoru dřeva.

Keramické podlahy jsou totiž dokonalou kopií dřeva

Jejich vyrobené verze jsou velmi věrohodné a na první pohled od dřeva i k nerozeznání, ale mají trochu jiné vlastnosti. Dojem je sice studený a tvrdý, ale nemusíte se obávat. Dokáže překvapit poměrně dlouhou výhřevností. Její klady spočívají také v tom, že je vhodná pro alergiky, je ekologická a dobře se udržuje. Dobře provedená pokládka vydrží na věky věků. V interiéru se používá zejména na chodbách, ale i v koupelnách a kuchyních. Báječně vypadá taktéž v kombinaci s kusovými koberci. Tudíž se stává vzorem mnoha obývacích místností.

Do podlahového systému lze zakomponovat vytápění. Velmi luxusně vypadá i krb, kterému se v poslední době dostává velké popularity. Člověk si tu užije přesně to, co potřebuje. Klid praskající ohně je relaxací už samo o sobě. Když si přečtete knihu, bude vám skvěle i na duši. Jestliže je navíc dům velký, na místo vysokých stropů, můžete využít atmosféru podkroví. Vznikne vám tak další prostor, kam se dá do budoucna umístit třeba dětský pokoj, pracovna nebo cokoliv jiného.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *