Bydlení,  Byty,  Chaty,  Dekorace,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Kuchyně,  Ložnice,  Obývací pokoje

Krátké záclonky jsou výborným řešením, pokud chcete soukromí, ale i světlo v pokoji

Záclony vitrážkové zdobí většinou okna v kuchyni, ale není to vždy pravidlem. Kdo najde vhodný dekor a barvu, může si krátké záclonky dát i do obývacího pokoje nebo ložnice.

Tento typ záclon je krátký, polovičně kryje okna, ale nabízí možnost světla a zároveň soukromí, což se hodí do tmavých pokojů. Velikosti najdete v obchodech a e-shopech různé, s výšivkou nebo čisté ve vesnickém stylu, v různých barvách, ale i jednobarevné.  K zavěšení slouží vitrážka nebo páska, mnohdy bývají očka (poutka) na provlečení.

(zdroj obrázku: aliexpress.com)

Krátké záclony, průhledné i neprůhledné, se hodí do oken, kde máte výhled do přírody nebo na nebe. Záleží na vás, jak si je pověsíte, zda je dáte nahoru (jako dekoraci a zároveň malé krytí před přímým sluncem) a necháte si volný prostor dole, což vám otevře možnost výhledu ven. Nebo si dáte záclonky do spodní části a nemusíte se obávat pohledu cizích očí, hlavně pokud bydlíte na prvním patře.

Při správném výběru se dá tato záclonka použít do jakéhokoli interiéru, ladí k dekoracím na okně, zvýrazní květiny ve váze nebo květináči. Krátké záclony můžete kombinovat se závěsy.

 (zdroj obrázku: aliexpress.com)

(zdroj obrázku: newknowledgebase.com)

(zdroj obrázku: curtain-brackets.com)

(zdroj obrázku: ebay.com)

(zdroj obrázku: aliexpress.com)

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.