Bydlení,  Tipy & praktické informace

Jak na jarní úklid?

Jaro je tady a to nejen v kalendáři. Vy jste na jaro připraveni? Váš šatník taky? Jenže co vaše domácnost? Ta je pořád ještě zazimovaná? Pak je důležité naplánovat pořádný generální úklid. Jarní úklid. Během něj samozřejmě musíte umýt okna, vysmýčit pavučiny nebo zamést všechny rohy, kam se běžně moc nedostáváte!

Dělba práce

Podobně jako jakákoliv jiná práce, také úklid funguje tak, že když přesně víte, co máte dělat, zvládnete vše rychleji, jednoduše a lépe. Jak vlastně postupovat? Ideální je začínat v ložnici a skončit v koupelně. Jedině tak bude úklid jednodušší, rychlejší. Navíc, když jako první vyčistíte toaletu a pak do ní budete vylévat špinavou vodu, kterou jste umývali okna, budete jí muset mýt znovu.

Kuchyň nebo koupelna?

Vždycky dříve ukliďte kuchyň než koupelnu. Například takový odpadkový koš nebo mastné rošty z trouby je lepší umývat ve vaně nebo sprchovém koutě. Zde si pohodlně vše umyjete, vycídíte a poté zase zpátky vrátíte. Je tedy vždycky lepší upřednostnit kuchyň před koupelnou.

Úklid si naplánujte

Když budete mít na celý den přesný plán toho, co potřebujete uklidit, stihnete to. Mnohdy stihnete daleko víc, než si naplánujete. Pro takový jarní úklid si vyhraďte jeden den. Bude to mnohem efektivnější, než když si dáte závazek, že každý den, když přijdete z práce, uklidíte trochu. Navíc za vámi budou ihned vidět výsledky. Když umyjete okna v pondělí, koupelnu v úterý a koupelnu třeba ve středu, v pátek nebude moc poznat, že jste uklízeli.

Vžeňte do interiéru jaro

Je nejvyšší čas se zbavit toho, co jen vzdáleně připomíná zimu. Máte v bytě ještě jmelí? Pryč s ním! Dekorace z umělých květin, sušené květiny, které máte v interiéru už od září, odstraňte. Raději interiér prosvětlete živými květinami, světlými barvami a vším, co připomíná jaro.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.