Bydlení,  Design,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Koupelny,  Ložnice,  Obývací pokoje

Zrcadla obyčejná a přitom neobyčejná

Když se řekne zrcadlo, skoro každý si vzpomene na pohádku Sněhurka a sedm trpaslíků. Věta “Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?” nás občas napadne, když se na sebe do zrcadla podíváme hlavně po ránu. 

Téma kolem zrcadel je zajímavé, opřené o různé historky, pověsti a rady

Zrcadla jsou tvořená tenkou hliníkovou vrstvou. Hliník se natírá na zadní stranu skleněné tabule, díky tomu vzniká odraz světla a my se v zrcadle vidíme. Je více tvarů zrcadel: rovinné, duté a vypuklé. Kdysi byla vyráběná ze stříbra nebo zlata, dnes se vyrábí hlavně obyčejné, z důvodu ceny.

Kam se hodí?

Zrcadlo najdeme v každé domácnosti, zdobí prostor koupelny, ložnice, chodby a mnohdy je ozdobou stěny v obývacím pokoji. Jsou optickým zvětšovadlem malých a úzkých prostorů, dokážou dodat do tmavých pokojů více světla, nejsou jen pouhou dekorací.

(zdroj obrázku:freshome.com)

Pozor na rozbití! Hrozí nejen úraz.

Podle různých pověstí, hororů a historek je zrcadlo bránou do světa na druhé straně. Když ho rozbijete, máte sedm let neštěstí. Mělo by být zakryté hlavně v noci. Někteří tvrdí, že zrcadlo dokáže přenášet lidskou energii, což platí i na tu špatnou, která nám ubližuje. Také by nemělo být v pokoji, kde se spí, narušuje klidné spaní a přivolává špatné sny. Podle feng-shui se nadává naproti vstupních dveří do bytu a naproti okna v pokojích, odráží štěstí z domu ven. Špatně působí pokud zrcadlo odráží další zrcadlo. Vhodnější je zrcadlo v celku, než z kousků. 

Ale i tak nic nemění na tom, že zrcadla milujeme, ať jsou malé, velké nebo kosmetické. Najdeme je na šatních skříních, také se věší samostatně nebo se prodávají i jako nalepovací folie na kachličky. V dnešní jsou hodně oblíbené zrcadla kulaté, v kombinaci s kůží, které zdobí skandinávské  interiéry a dřevěné hranaté, ve vesnickém stylu, které se dávají do koupelen nebo obývacích pokojů. 

Dřevěné zrcadlo do koupelny

(zdroj obrázku z fb: Kovaný Petr – kovář – #DesignKladivem)

Minimalistické zrcadlo z kousků, do moderních pokojů

(zdroj obrázku: minimalisti.com)

 Velké zrcadla vhodné do chodby, obývacích pokojů, svatebních salónů

(zdroj obrázku: decorativemirrorsonline.co.uk)

Kolik zrcadel máte doma vy? Napište nám.

 

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *