Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Obývací pokoje

Jak si správně vybrat knihovnu?

Každý má doma nějakou tu knihu a proto je dobré začít přemýšlet nad knihovnou. Správná domácnost by měla mít knihovnu, která shromáždí všechny knihy na jedno místo. Jenže, ne každá knihovna sluší každému interiéru. Je potřeba vybírat správně, takové kousky, které jsou moderní, příjemné a hlavně praktické.

Kam s knihovnou?

První důležitá věc je určit si místo, kam knihovnu umístit. Ideální je samozřejmě samostatná místnost, zvláště pro ty, kteří knihy milují a rádi čtou. Jestliže místnost navíc nemáte, pak knihovnu asi nejčastěji umístíte do obývacího pokoje. Knihovnu můžete pořídit například také dětem do dětského nebo studentského pokoje. Podle toho také volíte vzhled a z části i velikost knihovny.

Dvakrát měř, jednou řež

Jakmile máte vybranou místnost, je nutno jí velmi dobře přeměřit. Asi si myslíte, že se knihovna vejde takřka kamkoliv, není to tak, zabere poměrně dost místa. Během měření nesmíte zapomenout na to, že okolo knihovny budete procházet a pokud má knihovna dvířka, musíte počítat s tím, že je nutno je pohodlně otevírat a zase zavírat. Okolo knihovny musí být minimálně 60 centimetrů na průchod.

Navíc je dobré, aby police byly silné alespoň dva centimetry, musí udržet váhu knih. Pokud je knihovna širší než 80 centimetrů, volte police s tloušťkou 2,3 centimetrů nebo takové knihovny, které mají podporu pro zpevnění. Když budete vybírat knihovnu, myslete také na hloubku knihovny. Ta by měla být minimálně třicet centimetrů.

Vybrat ten správný materiál a vzhled

Běžně se knihovny vyrábějí z laminátu, MDF desek či dřeva nebo dřevěného masivu. K dispozici jsou také originální knihovny z kovu nebo kombinací dvou materiálů. Záleží, kolik chcete do knihovny investovat. Na trhu najdete spoustu knihoven, klasických, originálních i moderních. V různých barevných odstínech, s klasickým vzhledem i v moderním stylu. Stačí je jen doladit pro váš interiér.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.