Bydlení,  Chaty,  Dekorace,  Design,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Interiér,  Obývací pokoje

Nápady na krb v obývacím pokoji

Krb se může stát ústředním bodem obývacího pokoje – místem, kde se rodina a přátelé přirozeně scházejí večer, aby si popovídali a odpočinuli si. Zkrátka a jasně centrum, které nás láká vítaným teplem a světlem.

Krb v obývacím pokoji je více, než kus nábytku nebo architektonické rozhodnutí

Oheň je v podstatě do jisté míry i rituál, který přidáte do svého domova a začleníte také do života. Teplo a vznešenost krbu významně mění atmosféru místnosti, i když není zapálený.

Pokud jde o nápady do obývacího pokoje – krb se stává nejen dalším designovým prvkem, ale rovněž hlavním ohniskem. Je tudíž taktéž o objevování dokonalého doplňku vašeho prostoru a může povýšit pokoj z jedné funkce na vícero, včetně nové pohostinnosti.

Které světlo zažehne váš domov?

Chcete doplnit a vylepšit současný vzhled v domácnosti? Použijte ke svému krbu lineární přístup. Horizontální bude odrážet čisté linie použité v těchto prostorech a hladce zapadne do celkového stylu. Umístění pod modernistický obraz nebo jiný jemný design, podtrhne dokonalost celého konceptu.

Pokud vás to táhne k tradičnějším interiérům obývacího pokoje , vezměte si znamení z klasických krbů a přidejte k němu čalouněné sestavy. Luxusní dojem vzbudí ložené potahy.

Inspirace na krby

„Interiér/ neboli vnitřek samotného krbu je často opomíjeným prostorem pro zavedení vzoru a zájmu do schématu. Tradiční krby používají železné protipožární desky, ale jejich výměna za odvážný design, např. cihly z rybí kosti dodávají stylově zvýšený vizuální zájem na neočekávaném místě.

Zrcadlo nad krbem

Zrcadla do obývacího pokoje jsou oblíbenou volbou pro umístění nad krbem, neboť umožňují další pohled na světlo. Když je ostatní osvětlení zhasnuté, krb jasně září.

Zajímavé propojení krbu na dřevo se zemí

Tradiční krby na dřevo jsou častěji spojeny s tím, že jsou přímo na zemi. Přesto to tak nemusí být vždy. Zvýšení základny krbu v obývacím pokoji může poskytnout větší flexibilitu při využití prostoru, např. dřevěná lamela zde poskytuje praktické sedadlo. Rovněž stojí za zvážení, jestli kolem pobíhají malé děti nebo zvířata.

Zvětšení rámu

Abyste se ujistili, že jsou všechny oči upřeny na váš krb, dejte mu rám, který si zaslouží. Taková vložka může přidat na dramatičnosti. Vyberte si interiérovou vložku, která dobře vyváží prostorový zvuk.

Kouřovod

V závislosti na tom, jaké palivo vaše kamna spotřebují, možná bude nutný kouřovod, tak proč tuto část funkce nevyužít. Tato možnost poukazuje na to, jak útulně a hřejivě může vypadat přidání plně viditelného kouřovodu. Monochromatický vzhled by byl současně i elegantním doplňkem celého prostoru.

Pro osobitý a přizpůsobený vzhled zdvojnásobte design krbu. Při uvádění do provozu na míru se zeptejte, zda je možné vyrobit ohniště ze stejného kamene a vytvořit tak chytrou a integrovanou povrchovou úpravu.

Dalším tipem je vložit spalovací ohnisko do dřevěných podlahových desek pro moderní vzhled. Změkčete povrchy z tvrdého kamene přírodními texturními materiály – jako jsou koberce, vedle současného osvětlení obývacího pokoje a čalouněného nábytku.

Porušení pravidel přinese uspokojivé výsledky

Pravidla symetrie říkají, že moderní krb v obývacím pokoji by měl sedět uprostřed zdi, nemusíte se tím řídit za každou cenu.

V různém designu se krb může měnit např. tak, že se rozšiřuje do tvaru L z odsazení ve zdi, kde je umístěn televizor, což vytváří vizuální zájem a přirozené spojení mezi nimi.

Tím, že máte oheň na jedné straně, je také jednodušší doslova vypnout a soustředit se pouze na oheň. Když je zapálený a je blíže úrovni očí, než obrazovka – umožňuje přirozenější vizuální spojení pro osoby v místnosti.

Rustikální styl – úcta k venkovu

Rekultivované přírodní dřevěné desky na stěnách a podlaze s nezdobeným kamenným krbem vracejí věci o několik desítek let zpět do jednodušších časů.

Výběr regenerovaného dřeva sice vyžaduje trochu více práce, ale je šetrný k životnímu prostředí a má krásnou patinu, které nové dřevo potřebuje roky.