Bydlení,  Finance,  Hypotéky

Jaká kritéria existují pro výběr nemovitosti?

Mít svou vlastní nemovitost, dům nebo například byt chce spousta lidí. Když si proberete všechna pro a proti a rozhodnete se si své vlastní bydlení pořídit, pak vás čeká spousta řešení, papírování a nových věcí. S největší pravděpodobností to bude půjčka, kterou si pořídíte, abyste vše zafinancovali. Na co je dobré při výběru nemovitosti a financování myslet?

Úspory ano či ne?

Máte-li nějaké úspory či jste získali vyšší částku? Pak určitě přemýšlíte nad tím, zda jí dáte jako vlastní vklad či si částku ponecháte pro možné problémy, jako takovou rezervu. Když vložíte vyšší vlak, pak bude banka k vaší žádosti vstřícnější, nicméně ne vždycky je výhodné využívat vlastní zdroje a to v plné míře. Dobře si vše propočítejte, abyste ve finále neprodělali.

Co zvolit za nemovitost?

Výběr nemovitosti je klíčový. Rozhodli jste se pro starší dům či byt? Pak cena bude pravděpodobně přijatelná, ale musíte počítat také s tím, že bude třeba nějaká ta větší či menší oprava nebo rekonstrukce. Lepší je novostavba? Možná ano, ale zde se připravte zase na poměrně vysokou částku. Vždycky je lepší všechno důkladně promyslet.

Jak vlastně financovat nemovitost?

Do běžných způsobů financování patří hypoteční úvěr. Popřípadě se můžete rozhodnout pro takzvanou americkou hypotéku. Ta kombinuje klasický úvěr a spotřebitelský úvěr. Její výhodou je, že nemusíte dokládat, k jakému účelu se prostředky budou využívat. Můžete také využít překlenovací úvěr ze stavebního spoření. Je přímou konkurencí hypoték různých bank. Můžete jej využívat například při rekonstrukci bytu nebo také pro pořizování nemovitosti.

Než se pro nějakou hypotéku rozhodnete vše si dobře spočítejte. Jaké budou splátky, kolik budete schopní splácet, kolik přeplatíte, jak dlouho bude trvat, než celý úvěr splatíte. Porovnejte všechny nabídky a vyberte tu, která bude pro vás ta nejvýhodnější.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *