Finance,  Hypotéky

Podle čeho vybrat výhodnou hypotéku

[dropcap]B[/dropcap]ydlet v novém anebo v rekonstruovaném domě chce stále více lidí. Většina z nás ale není schopna ušetřit dostatečné množství peněz. Pokud tomu tak je, určitě se vyplatí podívat se po výhodné hypotéce, jež by byla schopna pokrýt náklady spjaté jak s nákupem materiálu na stavbu, tak i se stavebními činnostmi, jichž bude zapotřebí. Výběr hypotéky ale není vůbec jednoduchý, jelikož ne každá finanční instituce dokáže nabídnout pro klienta ty nejoptimálnější podmínky. Na co si tedy při výběru hypotéky dát pozor?

Výše úrokové sazby

V první řadě byste se měli soustředit na výši úrokové sazby, které se u každé banky pohybuje jinde. Čím je nižší, tím pochopitelně lépe. Určitě ale nemusíte nezbytně brát co nejnižší úrokovou sazbu, jelikož se nejedná o jeden jediný aspekt. Některé společnosti si také kryjí nízkou úrokovou sazbu tím, že ji nabízejí pouze za předpokladu, že u nich jejich klient bude i po uplynutí fixační doby. Na tuto nemilou skutečnost je zapotřebí se soustředit při podepisování smlouvy o zprostředkování úvěru.

shutterstock_181786298

Možnosti fixace úrokové sazby

Každá spolehlivá společnost by měla nabídnout variabilní možnosti fixace úrokové sazby. Klasiku představuje fixace úrokové sazby na pět let, jinak si ale úrok můžete fixovat klidně i na dva anebo na tři roky. Orientovat se je vhodné podle momentální situace na trhu. Jestliže úroková sazba spíše klesá, pak je vhodnější kratší fixace. V opačném případě se spíše vyplatí fixace delší. Obecně je ale doporučována fixace na pět let.

Další služby

Banka musí jasně ukázat podmínky hypotéky včetně možnosti odhadu nemovitosti, kterou budete muset zastavit, abyste na hypotéku dosáhli. Vhodné je z pohledu potenciálního klienta banky zjistit, jak to vlastně vypadá s poplatky a dalšími detaily, jež se hypotéky týkají.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.