Finance,  Hypotéky

Hypotéka bez dokazování příjmu

Ne každý si může dovolit plně financovat bydlení z našetřených zdrojů, ale naštěstí se nabízí možnost financování prostřednictvím hypotéky. Věřiteli však musíte dokázat, že jste dostatečně bonitní a nebude vám dělat problém pravidelné splácení. Ale co když z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete výši příjmů doložit? Existuje alternativa ke klasické hypotéce? Máte štěstí – hypotéka bez dokazování příjmů je nedílnou součástí portfolia některých bank. Příkladem budiž Hypotéční banka, ČSOB, Equabank, mBank a další instituce.

shutterstock_177566216

Pro koho je hypotéka bez doložení příjmu určena?

Důvodů, které znemožňují doložení příjmu, je vícero. Mezi zájemce o hypotéku bez dokazování příjmu patří lidé, kteří jsou čerstvě zaměstnáni, ale také podnikatelé s paušálními výdaji, jejichž skutečný příjem je výrazně vyšší než „papírový“.

Ve vybraných bankách po vás nebudou vyžadovat, abyste předložili potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání. Hypotéka bez doložení příjmu funguje trochu jinak a průběh vyřízení je jednodušší než v případě klasického hypotéčního úvěru. Navíc si můžete vybrat mezi několika typy produktů – účelovým financováním, neúčelovým financováním nebo refinancováním. Podobně jako u běžné hypotéky s doložením příjmu zvolíte dobu splácení, výši úvěru, dobu fixace a další parametry.

Banky předpokládají, že žadatelé nemají dluhy na České správě sociálního zabezpečení nebo finančním úřadu a zároveň mají čistý registr dlužníků.

Má hypotéční úvěr bez dokazování příjmu nevýhody?

Nevýhodou jsou určitá omezení, která se liší dle vybrané instituce. Některé banky poskytují klientům hypotéku bez dokazování příjmu jen do určité výše LTV (odhadní ceny nemovitosti) – většinou do 50 %. Většinou se musíte smířit i s vyšší úrokovou sazbou. Výše úvěru však omezena není, respektive se neliší od výše běžné hypotéky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.