Bydlení,  Interiér,  Nábytek

Jak správně pečovat o dřevěný nábytek?

Úklid a péče o domácnost je u každého jiná. Někdo pravidelně a poctivě uklízí a tím pádem se vyhne takovým těm generálním úklidům, které se provádějí na jaře a před Vánocemi. Mají uklizeno permanentně. Nicméně většina lidí uklízí běžně vše, co jde vidět. Do rohů a koutků se vydá jednou za čas. Jak je to s dřevěným nábytkem?

Utírání prachu

Když máte doma nábytek z laminátových povrchů, je to jednoduché. Stačí navlhčit hadřík klasickým přípravkem na nábytek a setřete. Máte hotovo. Když však máte doma dřevo, pak je to určitě o něčem jiném. Tento nábytek musíte udržovat jinak. Možná mu věnovat větší péči a starostlivost. Jak na určité druhy nábytku?

Dýhový nábytek

Jde o materiál přírodní, proto je nutno k němu i tak přistupovat. Čím víc o něj budete průběžně pečovat, tím méně práce budete mít během těch „velkých“ úklidů. Vezměte přípravek na bázi alkoholu a mikrovláknem utřete prach. Povrch nechejte uschnout a následně použijte leštěnku na dřevo s olejem nebo voskem. Pak je potřeba plochu důkladně vyleštit. Dýhový nábytek je nutno pravidelně udržovat, protože postupem času může dojít k opotřebování a poškození. Pravidelnou údržbou nábytku prodloužíte život.

Nábytek z masivu

Je-li dřevěný nábytek z masivu, pak je třeba dbát na to, aby povrch nebyl polit tekutinou. Jestliže se i tak stane, pak na nic nečekejte a ihned tekutinu setřete suchým hadříkem, ideálně z mikrovlákna. Tento druh dřeva je nutno čistit pouze přípravky, které se specializují na masiv. Jsou na bázi oleje. Ten naneste měkkým hadříkem na plochu. Na hadřík se chytne všechen prach a přípravek zároveň vytvoří ochranný film, který zamezí nečistotám a případným tekutinám.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *