Bydlení,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Nový byt – jak jej správně vybavit? 4

Udělali jste v životě velký krok a rozhodli jste se pro nové a možná také vlastní bydlení? Domeček by byl možná dobrý, ale na něj nemáte finanční prostředky, popřípadě jste městský typ a domeček by vás příliš svazovat, rozhodnete se pro byt. Vybírali jste jej pečlivě, protože když už se zadlužit na další roky, pak už chcete mít balkon, velké a světlé místnosti nebo třeba šatnu, která je pro spoustu žen vysněným místem. Jak si vybavit své nové bydlení? Co dělat správně a systematicky?

Myslete dopředu, nenarazíte

Dvakrát měř, jednou řež. To zde platí opravdu skvěle a nejde jen o to, že se sedací souprava nevejde přesně na místo, které jste si vybrali nebo že polička je delší a musíte jí ořezat. Máme na mysli spíš to, že je důležité myslet dopředu a na výbavu bytu se dívat jako na celek, ne na jednotlivé místnosti. Chcete vše v pohodu a klidu? Postupujte podle našich rad!

Nábytek v místnosti pečlivě rozplánujte

Nakupujete v euforii nábytek a pořádně ani nevíte, zda se vám dané věci do bytu vejdou? Co když to bude působit nevkusně? Než se pustíte do nákupu, promyslete si a následně rozvrhněte klidně na papír, jak chcete, aby vaše místnosti vypadaly. Budete potřebovat pracovní stůl, sedací soupravu, stůl, postel, šatní skříně a to musí mít své místo, ideálně tak, aby váš byt byl komfortní a nepůsobil přeplácaným dojmem.

Vše pečlivě přeměřte, ať vás pak nečeká nějaké nepříjemné překvapení. Rovněž se snažte nakoupit nejdřív hlavní a důležité kusy nábytku jako postel, skříň, pohovku, pračku, lednici a podobně. Zbytek můžete vždy dokoupit časem, až uvidíte, zda je skutečně potřebujete nebo by jen zbytečně zabírali prostor a místo. Drobnosti jako věšáky, skříně, odkládací stolky a podobně můžete přikoupit vždycky.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *