Bydlení,  Nábytek,  Tipy & praktické informace

Stěhování s dětmi – jak to zařídit jednoduše a nezbláznit se? 2

Stěhování je samo o sobě stresující a znáte to, obvykle se k němu přidá nějaký problém, něco se pokazí, neklapne tak, jak by mělo a vás to prostě vystresuje. Je to těžší i pro dospělého jedince, protože přeci jen, všechno sbalit, nastěhovat do auta nebo kamionu, vystěhovat do nového bytu či domu, vybalit a najít tomu správné a nové místo. To je úkol hned na několik dní a pro několik lidí. Co když ke všemu máte děti? A menší děti? Pro ně to také nebude jednoduché, protože se budou přesouvat ze svého domova do jiného prostředí.

Stěhování dětem usnadněte

Přesunutí do jiného bytu či domu, jiného pokoje nebo třeba i jiného města, to děti vnímají a někdy mají pocit, že to není zrovna nejlepší. Nevědí, co se děje, proč se to děje. Dopředu tedy dětem vysvětlete, že změna je to k lepšímu, proč se tak děje. Jak děti do stěhování zapojit a udělat jim vše jednodušší?

Velká dětská pomoc

Zapojení děti znamená možná ztrátu času, kdy celé stěhování protáhnete, ale vyplatí se to. V den stěhování však sáhněte po někom, kdo vám pomůže s hlídáním. Raději, ať si děti užívají u kamarádů, babičky, tety, strýčka a podobně. I když zvládnete víc věcí najednou, může se stát problém, vy budete nervózní a děti, i když to tak vůbec nemyslí, vyvedou něco, co vás rozčílí a váš výbuch na sebe nenechá dlouho čekat. Ušetřete si to!

Balte jak na dovolenou

Stěhování znamená dát všechny věci do krabic a pytlů, popsat je a dát do auta na přestěhování. Doporučuje se však sbalit si kufr jako na dovolenou, zde budete mít všechny věci, které potřebujete. Udělejte to podobně pro děti, ať zbytečně nehledáte v krabicích oblíbené tričko, plyšáka, kartáček na zuby, plenky a mnoho a mnoho dalšího.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *