Bydlení,  Interiér,  Nábytek,  Obývací pokoje

Pořízení nové televize: dnes jsou možnosti úplně jinde

Teď je ideální doba pořídit si novou televizi. Nemyslíte, že sledování pohádek bude s novou kamarádkou lepší? Pokud vám to dovolují finance, přečtěte si náš článek o tom, jaké vůbec máte možnosti. Samotná televizní obrazovka totiž prošla během necelého století, takovými rapidními změnami, že nad novými technologiemi, zůstává rozum stát!

Nepřeberné funkce, které jsou technologicky na úrovni nejlepších počítačů

Nejen, že se vyrábí nejrůznější designy, ale jsou to právě funkce, které propůjčují televizím nový rozměr. Jak by se vám líbilo mít internetové servery na videa a klipy propojené s televizí, jenž by navíc i obrátila video podle toho, jak bylo nasnímáno? Ať už na výšku nebo na šířku, tohle jsou varianty, o kterých se dříve nikomu z nás ani nesnilo!

Kvalitní novodobé televize přizpůsobují formát obrazovky přehrávanému typu videa a mají vysoké rozlišení. Vy tak můžete dopodrobna sledovat i ten nejmenší detail. Také zvuk je daleko propracovanější a vy si tak budete připadat jako byste seděli v kině. Spoustu moderních televizí vlastní dokonalé integrované stojany, ke kterým se dají přikoupit i kolečka. Jednoduše tak přemístíte televizi tam, kam potřebujete.

Televize není žádná retro krabice

Řada z nás vzpomíná na televizi jako na těžkou krychli. Těmto dobám už odzvonilo a čím tenčí obrazovka, tím sofistikovanější. Podobná strategie jako u počítačové technologie! Připojit se k ní dá skutečně ledasco, od videí, kamer a přehrávačů až po digitální fotoaparáty, herní konzole a telefony. Z poměrně ne úplně chytré věci, se stala nadčasová novinka, kterou si však nemůže dovolit úplně každý. Nicméně jsou i takové verze, že ke své stávající televizi zajistíte další funkce pomocí HDMI konektoru. Ten vám pak umožní propojit se s mobilem či počítačem a vysílat sem i jejich obsah. Řada rodičů využije televizi i na zabavení dětí pomocí her.

Set top boxy nejsou drahou záležitostí a ty provozuschopné se drží i na 600 Kč. To je velmi příznivá cena. Popularita streamovacích služeb neustále narůstá. Rozlišení 4K je skvělé pro všechny nadšence sledování filmů v kině. Tak proč nemít domácí kino u sebe v obývacím pokoji?

Vlastnosti nových obrazovek

Kovový design se stal hitem, stejně jako plastičnost obrazu. Živé luxusní barvy a dokonalý zvuk, i to je charakteristika těchto stylových televizí. Obraz je tak výsledkem důmyslné techniky na základě bohatého obrazu s vysokým kontrastem a zaměřením na podrobnosti. Pro náročné posluchače je skvělé připojit kompatibilní reproduktory, jenž zvuk ještě posílí a rozestoupí se do všech stran místnosti.

Jaká velikost je ideální?

Zbytečnou investicí do velkých televizí vynakládají ti lidé, kteří na ně nemají dostatek prostoru. Když bydlíte někde, kde jste na pár metrech čtverečních a nepřijímáte televizní kanály ve vysokém rozlišení, obří televizi si nekupujte. Nevlastníte-li ani Blu-ray přehrávač, televize s tou největší úhlopříčkou se vám zákonitě nevyplatí. V menších místnostech totiž nejste schopni dodržet stanovenou vzdálenost, jakožto diváka. Jak se vypočítá správná vzdálenost od televize? Od televize s Full HD je to vzdálenost dvoj-trojnásobkem úhlopříčky, což je poměrně hodně. Uveďme si to tedy na příkladu, u úhlopříčky kolem 102 cm byste měli sedět od televize přibližně dva metry. U UHD displejů je vzdálenost při tomto rozměru udávána na metr. Televize si tak zaslouží pozici ve vaší největší místnosti. A jsou lidé, kteří tíhnou na dívání se na plátno. Ani to není k zahození, každý má jiný životní styl. A ultramoderní televize není zkrátka a jasně pro všechny. Nicméně je dobrá v tom ohledu, že máte přehled, co děti sledují a můžete se dívat s nimi. Modré světlo z mobilů a tabletů není před usínáním vůbec dobré.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.