Bydlení,  Interiér,  Ložnice,  Tipy & praktické informace

Futon – nová možnost, jak se pohodlně vyspat

Možná jste o něm už slyšeli, možná je to pro vás novinka. Futon. Přírodní matrace, na které se pohodlně vyspíte. My v redakci jsme se s ní setkali při čtení jedné z knih, podle této knihy je velmi oblíbená právě v Japonsku, kde na ní tamní lidé běžně spí. Futon by měl přinést kvalitní a pohodlný spánek.

Futon jako alternativa k posteli

Jde o matraci, která v sobě snoubí návrat k přírodě a zdravý životní styl. Spánkem lidé tráví až třetinu života, načerpávají energii, odpočívají, a proto je nutno, aby byla matrace nebo místo, kde spí, opravdu kvalitní. Z nekvalitní matrace se mohou rozvinout problémy s nespavostí, problémy se zády, bedry a podobně. Během spánku si musí odpočinout nejen tělo, ale také mysl.

Když se rozhodnete pro futon, pak volíte mezi pohodlím a snadnou údržbou. V případě pohodlí sáhněte po co nejsilnější matraci, na které se později neprojeví známky opotřebení, respektive slehnutí. Poskytuje zádům i celému tělu oporu a pohodlí. Jen co se manipulace týče, je to s ní o něco složitější, budete potřebovat dostatek síly. Bavlněný futon zase můžete snadno srolovat, vystavit slunečním paprskům, vyvětrat a manipulovat s ním tak, jak potřebujete. Velmi brzy se může opotřebovat a následné spaní na ni není moc pohodlné.

Ty správné materiály

Dalším materiálem, ze kterého může být futon vyroben je vlna, která má termoregulační efekt. V zimě vás krásně zahřeje a nebude vám zima, v létě vás naopak krásně ochladí. Dále třeba latex disponuje vysokou pružností. Je nutno myslet na to, že časem se každý futon opotřebí, podobně jako matrace a je nutná jeho výměna. Pro spoustu lidí je futon dobrým řešením.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *