Dekorace,  Design,  Ložnice

Péče o povlečení – jak na to? 2

Máte doma povlečení, které máte rádi, koupili jste si jej po delší úvaze, koresponduje se zařízením vaší ložnice, nevadí vám při doteku, je jemné a dobře se vám pod ním spí? Zkrátka, našli jste ideální povlečení! Navíc, nebylo to zrovna jedno z nejlevnějších povlečení, proto chcete, aby vám nějakou dobu vydrželo, ideálně co možná nejdéle? Pak se o něj musíte správně starat. Aby nevybledly barvy, nijak se neporušil materiál, nezničilo se v pračce nebo špatným stylem praní a podobně. O povlečení je nutno správně pečovat, aby vám přinášelo radost dlouho. Jak na to?

Běžná péče o povlečení

Ta závisí vždy na tom, z jakého materiálu je povlečení vyrobeno. Jinak se pečuje o klasické bavlněné povlečení a jinak o saténové. Dnes už jsou však povlečení také namixovaná, tedy mají nějakou příměs jiného materiálu a o něj je nutno se také postarat. Mezi povlečení se snadnou údržbou se řadí mikrovlákno, flanel nebo krep. Mezi to, kde je údržba o něco složitější se řadí satén, klasická bavlna a damašek. Pokud chete ušetřit za váš nákup krásných povlečení využijte slevy na 4Home.sk.

Bavlna

Doporučuje se prát na 40 stupňů, maximálně na 60 stupňů, když je silně znečistěné. Jestliže není špinavé, ale například jen propocené, volte nižší teplotu. Otočte jej naruby, knoflíky nebo zipy zapněte a dbejte na správný prací prostředek, nejlépe podle barvy a materiálu povlečení. Bavlnu sušte převěšenou, kolíčky mohou materiálu ublížit.

Krep

Opět otočte naruby, zapněte a perte na 40 stupňů. Krepové povlečení se nežehlí, raději to ani nezkoušejte, protože jen nenávratně poškodíte. Krep je speciální úprava bavlny, aby se nemusela žehlit a tím pádem se usnadnila péče. Jednoduše jej usušte, složte a je hotovo.

Satén

Perte ve studené vodě a co možná nejšetrněji. Ovšem pokud se chcete zbavit špíny a roztočů, pak maximální teplota musí být 40 stupňů. Používejte kvalitní prací prostředek, nepoužívejte aviváž.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.