Bydlení,  Dekorace,  Interiér,  Ložnice

Ložnice – jaké jsou v ní nyní trendy?

Mít místo, kam se můžete bez obav „zavrtat“ kde si lehnout, odpočívat, dopřát si dlouhý a ničím nerušený spánek je velmi důležité. Kvalita spánku se poté odráží na vašem zdraví a celkové pohodě. Už jste se párkrát vyspali špatně? A také jste celý den prozívali, měli větší hlad, byli nervózní nebo podráždění? I takové věci má na svědomí nevyspání. Ložnice by měla být oázou klidu, kde se vám bude dobře usínat i odpočívat. Oázou, kde si po dlouhém a stresujícím dni lehnete a nemusíte nic řešit. Jaké by ložnice měly být podle nejnovějších trendů?

Ložnice jako svatyně

Oáza klidu, pohody, spánku a hlavně vaše vlastní, soukromá místnost. O ni se můžete dělit s partnerem, ale měla by být odrazem vás obou. Toho, že jste si zde přišli odpočinout, věnovat se sami sobě, svým potřebám. Proto také vše, co v ložnici máte, musíte ladit do příjemných tónů. Předtím, než jdete spát je dobré v ložnici vyvětrat, čerstvý vzduch je pro spánek nejlepší. Také není dobré spát v přetopené místnosti. Jaká by měla ložnice být?

Vybírejte správné barvy

Moderní jsou zářivé a pestré barvy, které se zkombinují s bílou nebo krémovou. Ložnice však nepohrdne také jemnými odstíny modré, která vypadá za všech okolností skvěle. Můžete využít světlý nábytek – bílý, ať už matný nebo lesklý v kombinaci s jasanem, dubem. Přidejte různě barevné akcenty – textil, povlečení, dekorace. Ovšem pozor, vše barevně slaďte, aby to nepůsobilo příliš rozháraně.

Nejlépe bez technologií

Ideální je, když v ložnici nemáte rušivé elementy v podobě televizí, mobilních telefonů, počítačů a podobně. Když už musíte mít mobilní telefon u sebe – budík nebo jej nabíjíte, když je dobré umístit je mimo váš hlavní dosah. Modré světlo z obrazovky totiž může nepříjemně spánek narušit a to určitě nechcete.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *