Domů / Dekorace / Péče o povlečení – jak na to? 1

Péče o povlečení – jak na to? 1

Máte doma povlečení, které máte rádi, koupili jste si jej po delší úvaze, koresponduje se zařízením vaší ložnice, nevadí vám při doteku, je jemné a dobře se vám pod ním spí? Zkrátka, našli jste ideální povlečení! Navíc, nebylo to zrovna jedno z nejlevnějších povlečení, proto chcete, aby vám nějakou dobu vydrželo, ideálně co možná nejdéle? Pak se o něj musíte správně starat. Aby nevybledly barvy, nijak se neporušil materiál, nezničilo se v pračce nebo špatným stylem praní a podobně. O povlečení je nutno správně pečovat, aby vám přinášelo radost dlouho. Jak na to?

Pozor na kvalitu povlečení

Hlídejte ji už při nákupu. Bez kvalitních materiálů mohou barvy při sebelepší péči vyblednout, materiál ztrácí svůj tvar, vytahá se, nebude vůbec na omak příjemný a spát pod ním bude spíš horor, než příjemná chvíle. Vždy se soustřeďte na to, jak kvalitní povlečení je. Sledujte štítky, poměr jednotlivých materiálů.

Než povlečení poprvé použijete

Koupili jste si povlečení, které je krásné, těšíte se, až se do něj zavrtáte a bude se vám krásně spát? Někdo to nevydrží a povlečení ihned využije. A to není dobré. Před prvním použitím povlečení vyperte a nejlépe hned dvakrát. Přečtěte si štítek, jak se o povlečení starat. Vyperte s použitím pracího prášku, na 40 stupňů a otočené naruby. Navíc je dobré ho také zapnout, povlečení nebude příliš pomačkané a nebude v pračce cestovat. Odstraníte tak zbytkové barvy, nečistoty, nepříjemný zápach a celkový prach z výroby.

Následuje běžná péče

O každý materiál je nutno pečovat jinak, proto vždy čtěte štítek nebo papír s doporučenou údržbou. Neberte to na lehkou váhu, právě tyto tipy totiž mohou pomoci v péči o jednotlivé materiály povlečení. Barvy nebudou blednout, materiál bude pevný, nenatáhne se a vám se bude krásně spát.

O Petr Pokorny

Zanechat odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.