Bydlení,  Byty,  Domy,  Inspirace pro bydlení,  Ložnice

Kterákoliv ložnice, může být hodna podkroví, i když se tam nenachází

Každý miluje útulné prostředí, kde může zažívat dny plné pohody. A není nic důležitějšího, než si tento prostor vytvořit v ložnici. Je to místo, kde se člověk cítí v bezpečí a teple.

Zatímco podkrovní ložnice bude mít zabudovaný faktor pohodlí díky klenutým stropům a umístění v nejvyšším patře, může tento fakt splňovat i kterákoliv jiná ložnice.

Stačí dodržet těchto pár jednoduchých zásad:

Co vlastně dělá prostor útulným? I když to může být subjektivní na základě vaší osobnosti a individuálního vkusu – existují některé prvky, díky nimž se v místnosti budete cítit univerzálně, přesto stylově.

O jakém vybavení je řeč?

  • pohodlná postel
  • měkké osvětlení
  • teplé dřevěné obložení stěn, stropu a podlahy
  • detaily výzdoby

Útulná ložnice

Nemusí nutně znamenat jen neutralitu barev. Lehký je i příjemný kontrast, např. světle šedá v jiném chladném tónu. Stačí pak už jen přidat pár doplňků – čalouněné čelo s veselým modrobílým kostkovaným vzorem a velký krémový koberec s decentním vzorem.

Na zimu se také hodí plyšové povlečení, které v nohách postele obsahuje nadýchaný šedý kožešinový přehoz. Ten dodává měkkost a domácí nádech.

Míchání vzorů

K vytvoření stylu útulného pokoje přispějí také světlé tapety a výrazné míchání vzorů. Při míchání vzorů existuje několik možných strategií. Tím docílíte efektu, jenž vás uzemní. Stěny vymalujte tmavě šedou barvou. Tmavá barva stěn přidává k jinak světlé paletě, která zahrnuje světlé dubové podlahy, ložní prádlo a zářivě bílou barvu na stropě, zajímavý look.

Vytvořte si galerijní stěnu přidáním tří polic na obrazové lišty a vyplňte je černobílými rodinnými a cestovními fotografiemi. Tím docílíte osobního doteku, který vytváří okamžitý útulný pocit.

Snové květiny

Proměňte ložnici ve snovou oázu kvetoucí zahrady. Lampy na čtení na nočních stolcích a nedaleká knihovna plná čtecího materiálu je zcela jistě žádoucí. Prostor pro umělecké a osobní předměty vytváří příjemnou atmosféru pro čtení před spaním nebo místo, kde si můžete odpočinout v deštivém odpoledni. Krémové povlečení a tmavě modrý sametový kulatý všívaný polštář na posteli dodává nádech kouzla starého světa.

Další výrazné akcenty

Vysoké lampy ve stylu poloviny století na příborníku z teplého dřeva s vintage ratanovým zrcadlem vytvářejí domáckou vinětu, díky níž bude ložnice exkluzivního rázu, nejen místem na spaní. Bledší odstíny modré vytvářejí celkově uklidňující atmosféru, která z tohoto útulného pokoje dělá něco, v čem se každé ráno probudíte svěží a plní energie.

Přidání historie

Kdo má tu možnost a vlastní třeba i ložnici pro hosty, tak sem se neskutečně hodí nadčasové prvky inspirované vintage stylem. Vylepšení přichází se šikmým stropem obloženým dřevem. Potěšení jistě přinese také vzorovaná tapeta nebo váza s květinami.

Ložnice – inspirace

Pro vytvoření útulné ložnice vytvořte uklidňující paletu teplých odstínů šedé a krémové. Čalouněné čelo postele a vrstvené lůžkoviny v řadě textur dělají příjemné místo pro lenošení a spaní, zatímco plyšový krémový koberec dodává teplo. Industriální lampičky mohou být plastické, ale měkké v bílé barvě, zatímco křivolaké křeslo potažené ovčí kůží láká stejně jako postel. Palandy oddělují prostor a spací kouty v jinak širokém otevřeném prostoru vypadají netradičně.

Vestavěný krb

Je něco útulnějšího než krb? Není. Když k němu vymalujete pastelovou levandulí, stane se pro vás uklidněním. Pohodlné křeslo a otoman jsou přitažlivé, můžete si dát nohy nahoru a číst si.

Komoda vrstvená uměním dodává teplo a extra přehozy a polštáře na posteli a židli vytvářejí pocit pohodlí a pohody.

Integrované dřevěné noční stolky a světlé mosazné svícny na čtení namontované na stěně dotvářejí prostor, zatímco paleta bledě šedých, růžových a bílých odstínů zajišťuje, že je i přes jinak stísněné prostory je tu lehko a vzdušno.