Pračka
Bydlení,  Koupelny,  Tipy & praktické informace

Čištění pračky – jak na to levně a bez chemie? 1

Pračka je běžnou součástí vašeho domova a pomáhá vám vyprat nejen všechno oblečení celé rodiny, ale také další věci – závěsy, záclony, ručníky a mnoho dalšího. Někdy však pračka může přinést spíše problémy, na které se musíte zaměřit. Objevuje se v ní usazený vodní kámen? Plíseň nebo z pračky vychází velmi nepříjemný zápach, který musíte řešit, protože i vaše prádlo začne nevábně páchnout, což rozhodně nechcete. Tyto problémy můžete vyřešit často jednoduše, ale je třeba začít co nejdřív. Když to neřešíte, pak může přijít k nejhoršímu – pračka se pokazí a účet od opraváře nebude zrovna příjemnou zprávou.

Podrobte svou pračku prevenci

Prevence je často klíčem k zamezení mnoha problémů a nepříjemností. Nechcete si nechat vyřadit pračku z provozu, proto je dobré myslet na to, jak jí vyčistit. Zdají se vám prostředky v obchodech zbytečně drahé? Nemusíte je kupovat, ale sáhněte po běžných produktech, které máte doma. Mohou hodně pomoci a za zlomek ceny. Jak na to?

Nepříjemný zápach

Ač použijete prací prášek, aviváž a další věci, prádlo nevoní tak, jak by mělo? Kde je problém? V pračkách najdete spoustu zákoutí, kde se mohou usazovat nečistoty, zbytky pracího prášku a mohou způsobovat vodní kámen, který zrovna nevoní. Usazeniny je možno vypudit a to za pomoci obyčejného octa, který má ve spíži snad každá hospodyňka. Když přidáte ještě jedlou sodu, pak je spolehlivý čistič na světě.

Dejte do přihrádky na prášek půl hrnku jedlé sody, přihrádku pro máchání zase naplňte obyčejným octem. Dva šálky octa nalijte rovnou do bubnu. Pračku zavřete a nastavte na nejvyšší teplotu, spusťte nejdelší prací program a zapněte naprázdno. Jakmile prací cyklus přejde do fáze máchání, je na čase přerušit pračku a nechat v pohotovostním režimu. Nevypouštějte vodu a nechejte několik hodin nebo i celou noc. Poté znovu spusťte a nechte doprat.

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *