Dětský koberec do dětského pokoje patří

0
411

Dětské pokoje jsou vždy veselé, barevné a hrají všemi barvami. Pokud si na barevný nábytek nebo stěny potrpíte, můžete to vyřešit barevným kobercem. Nejen, že se pokoj krásně rozveselí, ale také vznikne hřejivá ploch na hraní. Vyberte veselé koberce pro vaše děti.

5 důvodů, proč zvolit koberec

Většina lidí má na koberce negativní názor, berou je jako lapače prachu a místo, kde se vesele žije roztočům a mikrobům. To už ale neplatí. V současné době jsou koberce ošetřené moderními technologiemi a problémy s prachem nebo údržbou nejsou tak dramatické.

Moderní koberce dokáží v sobě prach uzavřít a pustit ho až ve chvíli, kdy se vysaje výkonným vysavačem. Při vysávání výkonným vysavačem dojde k odstranění většiny nečistot (prachu, roztočů nebo alergenů) a koberce jsou tak vhodné do dětských pokojů malých alergiků.

Koberce nabízejí vlastnosti, které jiná podlahová krytina nenabízí. Jedná se především o měkkost, hřejivost a také jsou koberce ze všech podlah nejpříjemnější na dotek. To vše jsou ideální vlastnosti pro podlahovou krytinu do dětského pokoje.

Co dokáží koberce výborně je tlumení hluku. Zmírní tak pády padajících hraček, bouchání s hračkami nebo dupání při hře na honěnou. Koberce se také mohou pochlubit skvělými tepelně izolačními vlastnostmi.

Zapojte do výběru vaše děti

Jsou to přece děti, které si na koberci budou celé dny hrát, učit se, číst nebo si kreslit. Větší děti na koberci budou sedět s kamarády nebo hrát společenské hry. Aktuální trendy, dekory a barvy pomáhají v dětech probouzet fantazii a představivost.

Proto nechte děti, aby si samy vybraly koberec, který se jim nejvíce líbí a bude sloužit ke všem jejich potřebám. Řeknou vám jaké se jim líbí barvy, jaké chtějí vzory apod. Nechte si poradit, co se jim líbí. Zapojíte je a probudíte v nich důležitost. Zároveň pomůžete budovat jejich vkus.

Výhoda umělého vlákna

Do dětského pokoje je lepší volit koberce z umělých vláken. Doporučují se koberece s polyamidovým vláknem, které je oproti polypropylenovému vláknu kvalitnější, snese vyšší zátěž a má výborné antistatické vlastnosti. Další variantou je nylonové, které se vyznačuje svou trvanlivostí, pevností a také má vlákno protišpinicí úpravu.

Kusové nebo celoplošné?

Mezi oblíbenci mezi rodiči patří kusové koberce, protože jsou snadnější údržbu. Je možné je jednoduše srolovat a schovat a také se dají častěji měnit za nové. Mezi kusovými koberci vedou dětské hrací koberce, se kterými si děti užijí spoustu zábavy. Hrací koberce mají motivy měst, silnic, dopravních hřišť, nebo také oblíbených her Člověče nezlob se a Monopoly.

Volte odbornou pokládku

Děti jsou od přírody neposedné a na chvíli se nezastaví. Je tak důležité věnovat maximální pozornost pokládce a připevnění koberce, zvláště v případě celoplošného koberce. Nejdůležitější je, aby koberec nepodkluzoval a nehýbal se. Zabrání se spoustě pádům a zraněním.

Odborníci z AMADEO doporučují a realizují pokládku celoplošným lepením nebo ho vypnout do lišt. Když bude koberec správně připevněný, tak se zabrání nevzhledným boulím nebo srážení během čištění. AMADEO podlahy – koberce Praha.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno