Půjčka
Komerční články

Půjčka pro nezaměstnané s exekucí není možná

Řada nebankovních společností dnes vyřizuje žádosti o půjčku během několik minut, a pokud je tato žádost schválena, obdrží většina klientů peníze do 10 minut. V tíživé životní situaci vám obvykle pomůže málokdo, stále však jisté šance existují. Důležité je, abyste své závazky zvládli splácet, a nesnažili se vytloukat klín klínem, tedy splácet staré dluhy novým.

Půjčka
Půjčka

V životě se může stát ledasco, a mnohdy ne vaší vinou. Své problémy se snažte řešit ihned a bez dalších závazků, jinak si zaděláte na další nepříjemnosti …v extrémním případě na vás věřitelé pošlou exekutora. Pokud jste v životě hodně uklouzli, stali se nezaměstnaným a ještě máte na krku exekuci, nemůže vám žádná společnost půjčku poskytnout. Získané peníze by vám byly evidentně zabaveny, protože půjčku neskryjete. Každý poskytovatel má povinnost v mezích zákona sdělit, že vám finančně pomohl.

Okamžitá půjčka pro dlužníky není dobrý nápad

Do tíživé situace se může dostat každý, stačí opoždění výplaty nebo nečekaný výdaj v podobě rozbitého spotřebiče, a neštěstí je na světě. Jako dlužníkovi vám ovšem půjčku jen tak nějdo neposkytne, byť hodně záleží, jaký typ dlužníka jste. Vzít si hypotéku nebo půjčku na auto je dnes zcela běžné, málokdo dokáže tyto drahé cíle investovat z našetřených peněz. Pokud své závazky řádně splácíte, poskytne vám okamžitou půjčku téměř jakákoliv další společnost, případně ta samá, u níž už nějaký úvěr máte.

Mnohem méně možností pak mají věční neplatiči, kteří si půjčují od více subjektů, a ani jednomu nezvládají splácet. Třeba ne vlastní vinou, stále se ovšem jedná o nedodržení podmínek, k nimž se zavázali. Okamžitou půjčku dlužníkům tak poskytne málokdo, přesto šance je. Jednotlivé společnosti si musí sdílet údaje o tom, jak vysoké půjčky od koho máte, a podle toho se rozhodnou, zda-li vám mohou poskytnout další. Počítejte však s vyššími úroky a rovněž s přísnějšími sankcemi v případě, že ani tentokrát půjčku nevrátíte včas.

Pozor, abyste nespadli do dluhové pasti

Pokud potřebujete půjčku jako nezaměstnaný, velmi dobře si rozmyslete, zda-li ji dokážete splatit. Samozřejmě se může stát, že pouze potřebujete překlenout těžké období, kdy ještě dva týdny čekáte na nástup do práce, a výplata tedy dorazí později. Víte-li ovšem, že si nové příjmy jen tak nezajistíte, raději si nepůjčujte. Splátky je sice možné odložit, ale ne donekonečna a jednou bude stejně potřeba svůj závazek vyrovnat. Pokud byste to nezvládli, mohou vás čekat nepříjemnosti a v extrémních případech i exekuce.

Zdroj obrázku:
AnaKins27 / Shutterstock.com

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.